Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehetne az alomra szoktat...

Hogy lehetne az alomra szoktatni egy udvari cicát?

Figyelt kérdés

Cicám udvari cica volt, de elkapta egy kutya, megsérült a lába, amíg meg nem gyógyul addig bent akarjuk tartani a házban. Viszont nem hajlandó a homokba végezni a dolgát, inkább amikor nem figyelünk, akkor elbújik a konyhában a radiátor alá és ott végzi el. Hogy lehetne rászoktatni, hogy az edényét használja?

(A radiátorhoz alig férünk oda, bútorok mögött van, így az itt olvasott módszerek, miszerint mindig tüntessük el a szagokat, nem túl jó ötlet, inkább azt kéne elérni, hogy egyáltalán ne is csinálja oda.)Próbáltuk már azt is, hogy beletettük a homokjába (ill. bolti alom) a megtalált terméket, de nem foglalkozik vele.


2009. márc. 25. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a macska nagyon öntörvényű állat. Amit nem akar csinálni, ha a földhöz csapkodod magad, akkor sem fogja megtenni neked.:) Persze vannak kivételek. Nekünk szinte az összes macskánk kintről van és csak az egyikkel volt ilyen probléma. Vagyis van. Ő folyton a konyhaszekrény tetejére!!! Már az őrületbe kerget minket, egyfolytában létrázunk, de akármit csinálunk, nem hajlandó a wc-be menni. A többiek meglátták a wc-t, beleszagoltak és már mentek is pisilni, de ő... Reménytelen.:(
2009. márc. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valamit tegyél oda hogy ne tudja a radiátor alá végezni a dolgát. Valahova a közelbe meg tedd a vécéjét. Én így csináltam, papírral felitattam egy kis macskapisit és betettem azt is a vécéjébe, hogy tudja azért van az ott. Persze így is máshova akar majd csinálni, járkálni kell a macska után ha látod hogy kell neki és akkor berakni az alomba, aztán őrizni amíg oda nem pisil. Nem megy egyik napról a másikra, nálam 2 hét kellett hogy megtanulja, pedig az én macskám még kicsi és sose jár ki.
2009. márc. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos az első hely amit megtalál, a tuti. Valahogy meg kéne próbálni oda tenni az almot a "szagmintával". Szerintem még ha el is tüntetitek onnét a szagot, akkor is az lesz kedvenc helye. Ezért szokták az új cicát bevinni a lakásba és rögtön az alomba tenni, hogy onnét induljon el és oda térjen vissza. A cicák adott útvonalon közlekednek és sajnos valószínű, hogy ő már elkönyvelte wc-nek a radiátor alját.
2009. márc. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nos nekem a régi cicám kinti macska volt de nem rendes almot vittünk be kezdetben,hanem homokat!És azt magától egyből fölfedezte,hogy oda kell mennie ha vizelni vagy egyebet akarna!Mivel kint is a homokba végzi el a dolgát vagy a fűvön!Ez 'általába'berögzött dolog a macskáknál!De nem mindnél!És nem kaparta ki a homokot a lényeg csak a feléig legyen mert véletlenül is kikaparhatja miközben beakarná ásni!Ja és szeretik ha minden a megszokott helyen van így ne változtassátok meg a helyét!
2009. márc. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!