Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscica gondozásához tippek?...

Kiscica gondozásához tippek? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Nemsokára egy ismerősünktől fogunk hozni egy kölyök cicát. Azt szeretném kérdezni, hogy mire kell figyelni a nevelésében? Ugye nem fog elszökni? Kint tartanánk, a kert biztosan be van kerítve, de gondolom a macskának semmi sem akadály... Itt a nyár, szóval most még több időm lenne foglalkozni vele. Kb. 6 hetes, neki akkor már lehet adni rendes tápot, vagy van ilyen kifejezetten kölyköknek? Örülnék, ha esetleg tudnátok linkelni ilyen témával foglalkozó oldalakat is.. :) Köszönöm!
2011. jún. 25. 13:36
1 2
 1/16 anonim válasza:
Ha mindig adtok neki enni, akkor nem fog elszökni!:) Adhattok neki whiskas aludtasakos kiscicáknak való kaját, azt imádják!:) Mindenképpen csináljatokneki olyan helyet, amikor bárhová mehet ha hideg van és esik az eső vagy a hó. Eleinte nagyon sokat legyél vele, hogy megszokja az új környezetet! Sok sikert hozzá!:)
2011. jún. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
nálunk pont egy hete van itt egy kiscica. 6 hetesen túl korai még, a mienk nyolchetes, és még igy is gyámoltalan. Tejet nem szabad adni, mert hasmenés lesz tőle. Mindenképp zárd be egy hétig valami zárt helyre, nálunk egy melléképületbe zártuk. az elsőkét napon elbújt, nem jött elő. harmadnap kimerészkedett, körbenézett. félt tőlem, de én nagy nehezen megfogtam, és simogattam. ne engedd ki, mert az enyém is hirtelen szalad, és a kis helyeket szereti. vigyázz az olyanra, hogy nézz át mindent mielőtt használnál, nekem a fűnyiró fűkidobójába bujt bele, kukába belebujt, majdnem elvitte az auto. Cicahámot csináltam madzagból, azzal szoktam levegőztetni. szereti, de egy idő után elfárad. olyankor bemegy a helyére, és nyűgös. ilyenkor hagyni kell pár órát, hadd pihenjen. már vagy 2 napja nagyon hizeleg, eleven, és nyalakodós. nagyon aranyos cica, az enyém, de akutyától félek, nehogy el tegye láb alól. minél többet ciccegjél neki, hogy kövessen, és igy han hivod jönni fog. egy cipőben járunk, ha van kedved irhatsz e-mailt is, és tanácsokat adunk egymásnak.
2011. jún. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én amikor elhozom a kiscicát, általában bent tartom 1-2 hétig, hogy szokjon minket, és a házat is. Csak utána engedem ki akkor is csak kis időre és a felügyeletem mellett. Aztán egyre több ideig kell kint lenni vele míg egy idő után felügyelet nélkül is kint lehet hagyni. Ez a biztos ..:) A tejcsitől a kiscicák általában hasmenést kapnak és olyankor nem olyan jó nekik. Persze nem muszáj whiskas-t adni neki, nem mindenki engedheti meg magának..
2011. jún. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

kiszökni nem valószínű hogy ki fog, de előfordulhat. De könyörgöm ha nem volt még állatod akkor ne a netről szedj le mindenféle vackot mert csak beh.lyít. Vegyél egy könyvet könyvesboltba, van direkt macskák neveléséről szóló könyv, sok képpel szóval érdekes is.


Úgy látom jelenleg semmit nem tudsz a macskákról.


Szeretik ezeket a kis husis tápokat azt biztos megeszik később pedig szárazat is viszont könnyen elkényezteted ilyen ételek melett ugyh nyugottan adhatsz neki maradékot is. :)Én adok neki tejet is, lehet neki adni, viszont anyatejről való átállás után lehet hasmenése.

Szeretik a húsit, pld levesből. A macskák sokszer esznek de keveset van amikor csak pár falatot. Csinálj neki egy helyet ahol elalhat, pld egy lepedőt valami fedett tér alá és meg fogja szokni ha nagy lesz, de a macskák különösképp szeretik a magas helyeket is. Éjszaka aktívabbak inkább, bár nappal is szeretnek játszani.


Szóval kérdezz nyugottan de netről ne szedj le mindenféle bu.aságot, 1 ilyen könyv 2-3000ft annyit szánj rá


Kérdezz nyugottan bármit

2011. jún. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
igen,visszagondolva tényleg elég hülyeség az internetre kiírni, tudom hogy megbízhatatlan... körbenézek még a házba hátha találok valamit, ha nem akkor könyvtár. azt hiszem az első hetekben a garázsban fogjuk tartani hogy szokja..aztán majd szép lassan ki a kertbe. az udvarba lesz egy hőszigetelt ki háza ahova bemehet.
2011. jún. 28. 22:30
 6/16 anonim ***** válasza:

Bárhova bemehet, vissza fog találni. Előfordul hogy elmegy éjszaka, és csak délelőtt jön haza. Egyébként ugyis a macska fogja megtalálni magának a saját fekhelyét.:) Ez nem kutya.


pld az én macskám a fákon is imád lenni vagy a szőlőn, illetve napozni is szeretnek.

Nem valószínű hogy elmegy, feltéve ha szeretgeted egy kicsit és adsz neki kaját is.


Arra pedig számíts hogy bemegy a szomszédba, vagy nálatok 5 házzal arréb:) de visszajön nyugi


Ja és szeretik felfedezni a világot, és játszani. ha olcsón akarod megúszni akkor egy papírt pld újságpapír gyűrd össze csomóba és gyöngyvonál vagy erősebb cérna vagy valamivel rögzidsd és ha előtte elhúzod többször rákap. (vagy csak libegteted a levegőbe) a papírgalacsinnal majd eljátszik, persze vannak drágább játékok is de az én macskám még egymagába egy fadarabbal is eljátszik.:D


Csak ne legyél olyan b.ta hogy mindent elhiszel amit neten olvasol rengeteg baro.ság van, cikkeznek olyanok akik azt se tudják hogy mi az a macska.


Majd még ránézek a gyak.k. ugyh kérdezz nyugodtan ha van kérdésed:)

2011. jún. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
köszi hogy segítesz :) még az lenne a kérdésem hogy nagyobb korában ugye kell neki nyakörv az elérhetőségeinkkel? valaki azt mondja, hogy nem,mert beleakad mászás közben, valaki meg hogy igen...
2011. jún. 29. 19:19
 8/16 anonim ***** válasza:

macska gondozásánál nincs olyan hogy "kell" (kivéve az etetést:))

Te döntöd el.


Ha nem akarod nem lesz, nem kötelező, ha pedig netán elszökik és valaki megtalálja és felszedi, nem valószínű hogy visszaadja neked a macskát, csak mert az elérhetőséged ott van. Erre kevés a példa. Esetleg egy ha menhely találja meg akkor nekik nyújt eligazítást. De az én macskámnak nincs ilyen csecse-becse nyakörve


A macskák ragaszkódóak nem jellemző hogy elmenne, ugyh ez miatt ne idegeskedj, ritka esetben megy csak el.


Beakadni nem valószínű hogy beakad egy nyakörv, bár vannak olyanok is amik beakadhatnak, az enyémen pld nincs, minek? Másrészt ez már megint a trendi kategória sztem.


Én nem vagyok az a fajta ember aki beöltözteti a macskát, és sétáltatja mint sokan mások. A macskát hagyd natúran, sztem öv felesleges, a ruhákat pedig ha már felhoztam, akkor ne öltöztesd a macskát, állatkád legyen és ne divatmacskád.

Sokat mosakszanak (nyalogatják magukat, vagyis a koszt magukról) és ruhában ezt nem tudják megoldani.


Neked 2 dolgod van: enni adni neki (találj egy időpontot amikor mindig tudod etetni és várja már a kaját, sztem nem jó ha mindig van előtte kaja, mert így a vadászösztöne csökken, és egy lusta macka lenne.

A másik dolog pedig valami csepp vagy nyakörv vagy valami amivel a bolháit kezeled, mert az előfordulhat.


A lényeg hogy a természetes közeget nyújdsd neki, és kerüld a trendi dolgokat felesleges és egy részük szerintem árt is, kint mindent megtalál amire szüksége van.


Akik követik a macska trendet, többet ártanak vele mint használnak, vigyázni kell vele, nem a macskatrendi dolgoktól lesz teljes értékű a macska


Ha segíthetek még írj

2011. jún. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaidat (: Felpontoztam mindenkit! :D Amúgy ilyen macska-ruha esetleg hám eszembe se jutott és azt hiszem a nyakörvet is meggondolom... Most nem jut eszembe olyan amit kérdezhetnék, de ha lesz, akkor írok :) Amúgy valószínű hogy hétfőn érkezik a cica. Holnap beszerzem neki a tálkákat, tápot, alomtálcát... Ja igen, még kell neki valami? :D
2011. jún. 30. 18:38
 10/16 anonim ***** válasza:

ennyi elég is lesz.

Az alomtálcába azért rakj valamit:)


De kint is el tudja végezni a dolgát, ha tudtok majd "kommunikálni" jelez ha ki akar menni(az enyém pld az ajtó előtt megáll és nyávog ugyh már nem használok almot) de az alom is nagyon jó

2011. jún. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!