Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg megérzik a macskák is...

Tényleg megérzik a macskák is veszélyt, vagy ez csak puszta véletlen összefüggés volt?

Figyelt kérdés
Tavaly június 18.-a délután. Kint ültünk az udvaron. Egyszer csak azt vettük észre hogy a 2 kijárós macskám, nagyon gyorsan fut be , beszaladtak a házba,és elbújtak. A kutya is bebújt az óljába, ki se tette az orrát sem.A tyúkok is bemenekültek az ólba. Nagyot néztünk, ugyan mi lehet ezekkel az állatokkal. Kb 5 perc múlva hatalmas vihar jött 90 km/h-s széllel, rengeteg esővel, és pusztító tojás nagyságú jéggel. Ez puszta véletlen volt, vagy tényleg megérezték az állatok a vihart? (Legfőképp a macskák, mert azok menekültek először fedezékbe)
2011. jún. 25. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy megérzik. Ennek nem sok természetfeletti oka van, hanem leginkább az hogy a legtöbb érzékük jobban működik mint az embernek. Az állatok mindig is híresek voltak arról hogy megérezték a katasztrófákat.
2011. jún. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy így van. Az állatok megérzik a veszélyt. Sokszor hallottam már olyat is, hogy földrengés vagy nagyobb természeti katasztrófa előtt az állatok menekülni kezdtek egy adott irányba, ahol nem volt veszély.
2011. jún. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy megérezték. Sőt, a macska is képes megjósolni azt, hogy ki fog meghalni. Ez nem vicc, mert sok ilyen esetet figyeltek meg.
2011. jún. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, ez nem megjósolás. Az állatoknak egyszerűen jobb a szaglása, hallása, érzékelése, és a halálnak, viharnak vagy akárminek jelei vannak amiket mi nem látunk.
2011. jún. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor jól gondoltam hogy megérezték .Amikor a vihar véget ért , akkor mertek előjönni a macskák :)
2011. jún. 25. 22:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Érdekes macskáid lehetnek (pozitív értelemben). Az enyém le se sz..ja, ha jön egy vihar, ha már megérkezett, akkor sem igazán foglalkozik vele. A néhai dalmatám volt még ilyen, már kb fél órával egy dörgéssel, villámlással kísért vihar előtt "megőrült" (összevissza ugrált, ugatott, nyüszített).
2011. jún. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem még a tengerimalacaim is megérzik. kicsit meg szoktak bolondulni nagyobb viharok előtt. :)
2011. jún. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Persze, hogy megérzik! Pár évszázada még az életük múlhatott rajta, az ösztönök nem múlnak csak úgy el!


[link]

2011. jún. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!