Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Adnátok tippeket szobacica...

Adnátok tippeket szobacica tartására?

Figyelt kérdés

pl.:Nehéz utánuk takarítani?

A ti cicátok mit csinál napközben?stb.

Igazából attól félek a legjobban hogy mit csinálna amikor suliban vagyok.Nem tudom hogy mivel köthetné le magát hogy ne unatkozzon.

Amúgy meg bármilyen tippet,tapasztalatot szívesen fogadok szobacicákkal kapcsolatban.:)

Előre is köszi!


2011. jún. 26. 15:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nos, a napközbeni aggodalmad felesleges. Mikor egyedül vannak, szundikálnak, heverésznek. Takarítani nem nehéz utánuk, főleg, ha szilikagéles almot veszel. Abból csak ki kell kapni az ürüléket, a vizeletet felszívja, általában egy hónapig elég egy cicának, időnként össze kell keverni.

Nekem két cicóm van, mentett mindkettő. Néhány hete átálltam a nyershús etetésre, mert konzervet nem akarták megenni, a kaphatóakból szinte mindet próbáltam pedig. A csirkésnél lehet kapni pulykanyesedéket, azt apróra összevágom, lefagyasztom és kb. két hétre előre tárolom. Szárazból én veszek abból a sokak által átkozott Whiskasból is, Frieskis-t, Cat Chow-t, Purina One-t. Ezeket összemixelem, jól elvannak evés közben, mert válogatnak belőle, kinek mi tetszik.

Próbáltam Royal Canine-t, de nem igen ugrottak érte.

2011. jún. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! :)
2011. jún. 26. 16:00
 3/12 anonim ***** válasza:
A mi cicánk rosszalkodni is szokott napközben. A szobanövényeket szereti ásni meg a konyhapulton grasszál, amikor nem látjuk. Amikor látjuk, akkor nem mer, úgy tesz, mintha neki soha eszébe se jutna ilyesmi, aztán csak látni a lábnyomait, mert mindig megy inni a csapba. :D Egyébként meg főleg alszik vagy az ablakból nézi a cicamozit (madarak). Hagyjál kint neki mindenféle játékot, amivel el tudja magát is szórakoztatni. A miénk imádja a dobozokat, a nejlonzacskót (legyen mind a két végén lyukas, nehogy valami baja essen a macsnak), dugókat meg csörgős labdát kerget végig a lakáson. Legyen kint több vizestál, hogy ha véletlenül játék közben kiborítja az egyiket, akkor még mindig tudjon miből inni.
2011. jún. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja, és ajánlom a DM-es Dein Bestes kaját, ha nem telik prémium tápra (meg akkor is, ha igen). Olcsó és jobb minőségű, mint a neves kaják. Van belőle mindenféle nedves, konzerv, alutasak meg extrák meg száraz is többféle ízben. De a Purina One is jó és pl a száraz kajából nem olyan büdös (neked, gondolom a macskáknak jószagú :D). (Előző voltam.)
2011. jún. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

napközben pihennek a cicák, a kertiek is, legalábbis a nagykönyv szerint kora reggel, és este aktivak. a takritás attól is függ, milyen hosszu a szőre.ha sima cica, akkor nincs nagy baj. ajánlom a fedett alomtartót, a kisajtót megtanulják használni. de a szag nem jön ki...

a kaját jól zárd el,mert rájárnak. ha cicabútorra nem igazán telik, akkor rokontól, ismerőstől hozol egy nagy farönköt. normális méretűt. fel fog ülni rá, plusz karomkoptatóis lesz. ha van erkélyed, vagy loggiád, akkor érdemes a csibedrótnál sűrűbb, de erőssebb drótból venni néhány métert, és bevonni az erkély szabad részeit. szivesen fog nézegetni, láttam már több helyen. ja és tanitsd meg, hogy ágyra, asztalra ne menjen, mert probléma lesz rengeteg belőle.

2011. jún. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Asztalra nem fogom felengedni de az ágyra fel akartam :/ Az baj lenne ha oda feljöhetne?

2011. jún. 28. 13:00
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindenhova fel kell engedned. Ágy, szekrény, polcok...stb. Ok az aztalra nem, de ezen kívül ha letiltod helyekről, lehet h meghülyül. A macskák nagyon kíváncsiak, és mindent magukénak akarnak tudni, ha ezt nem hagyod, akár agresszívvé is válhat mert nem érti miért korlátozod a saját területén belül.


Alom: szilikagéleset ajánlom, egy csomag egy hónapig teljesen szagtalan.


Kaja: acanát ajánlom. Kicsit húzós, de kimérve, v netről nagy mennyiségben rendelve nem vészes. Adj neki konzervet is, mert sok macska nem iszik eleget, annak meg a 90%-a víz.


Játékok: kb bármi játék lehet!


amíg nem vok itthon az enyém alszik nagy részt. De fel kell készülnöd bútorkárokra! Az enyém nem igazán kapar, de a bőrfotelemet és a bőrnaptáramat megrágta. Vehetsz macskariasztó spray-t h ne tegyen ilyet, de mindent nem fújhatsz le.


Felejtsd el a díszeket és csecsebecséket. Minden dolgodat elzárva kell tartanod, mert leveri.


Ha elmész hagyj elöl sok játékot, és kaját. Ha az enyém éhen marad, nagyon durci!

2011. jún. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ja! Én a macskám karmait kb 2 hetente vágom, mert különben see you bútorok! Ennek olvass utána mert nem lehet akárhogyan!


És mondj le a szobanövényekről is!

2011. jún. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
13%
szerintem gyorsan felejdsd el a macskát, fogalmad sincs semmiről. Bennem még a kérdés is felmerül hogy láttál te már macskát közelről?
2011. jún. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Te utolsó, lehet kezdő a kérdező, és nem olyan okos mint te vagy. Megkérdezte, válaszoltunk rá, és mindenki mondott egy egy jó tanácsot, így a válaszadók is tanulhatnak egymástól..
2011. jún. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!