Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Menhelyről szeretnénk macskát...

Menhelyről szeretnénk macskát kihozni. Mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnénk egy macskát kihozni a menhelyről. Még sose jártam menhelyen, így nem tudom mi az ottani rendszer. Végig fogják nekünk mutogatni a cicákat? Nem fognak furán nézni, ha én ragaszkodom ahhoz, hogy kölyök legyen? Csak házicicák vannak bent? Egyből ideadják vagy kijönnek szétnézni? Bármikor mehetünk, vagy szóljunk előtte? Csak egészséges cicákat adnak ide? Egyelőre ennyi kérdésem lenne. Sose volt még menhelyi állatom, azonban most, hogy eltűnt a cicám, szeretnék egyet kihozni.

Köszönöm előre is!


2011. jún. 26. 18:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Válassz egy szimpatikus menhelyet, általában fenn vannak a honlapjukon a gazdira váró cicák. Elhozni csak megadott időpontokban lehet, de ezeket leírják a honlapon. Megnézni bármikor kimeehtsz, amikor nyitva vannak.

Nem fognak furán nézni, ha ragaszkodsz a kölyökmacskához, a legtöbben így vannak vele. Viszont pont emiatt nehezebb is kölyköt találni.

Egyébként mi is úgy mentünk anno oda, hogy csakis 3-4 hónapos cicát szeretnénk. De aztán megláttuk a cicánkat... és szerelem volt első látásra. Odahajoltam a ketrechez, és hiába volt nagyon félős, odajött, dorombolt. A néni, aki kísért minket, nézett is nagyot, mert a cica azelőtt inkább befeküdt a ketrec sarkába és hátat fordított mindenkinek. Ezek után természetesen nem volt kérdés, hogy őt hozzuk el. Egyáltalán nem olyan volt, mint amilyet elgondoltunk, hogy szeretnénk, de ez akkor már nem számított. És jó, hogy elhoztuk. Nagyon szeretjük :)

2011. jún. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Kinézheted az interneten a cicát vagy elmondhatod nekik a paramétereket, hogy milyet akarsz (milyen idős, lány vagy fiú, benti vagy kinti, ilyenek) és akkor tudnak ajánlani is. A legtöbb házicica, de szoktak néha lenni valamilyen fajtára hajazóak, ha nem is fajtiszták. A legtöbb menhelyen a cicát egyből odaadják, örökbefogadási szerződést kell aláírnod, amiben pl benne van, hogy ha valamiért nem tudod gondozni, akkor nekik adod vissza, szólsz, ha ne adj isten elpusztul, oltatod, ilyenek, nem vészes. Menhelye válogatja, hogy megnézik-e különféle macskabetegségekre meg oltják-e, de kisebb betegsége kiderülhet otthon, például a miénknek fülgyulladása volt, amit én már elsőre észrevettem otthon, ahogy belenéztem a fülébe, mert koszos volt, de ők nem. De ha még ott megtudom, akkor is elhoztuk volna. Minket is ő választott. Úgy mentünk oda, hogy kandúrt nem akarunk, és egy nőstény ciccet ki is néztünk a neten, aztán mégis egy kis úriemberrel távoztunk, mert nagyon akart minket, teljesen levett a lábunkról. Nagy rosszcsont, de nem bántuk meg. :D
2011. jún. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy nem a kerdesedre valaszolok, csak azt akarom irni, hogy tegnap voltam egy ismerosomnel Kecskemeten es pont van ket 4 hetes pici cicajuk, annyira aranyosak, hogy meg lehet oket zabalni. Az egyiknek gazdit keresnek, lany, halvanyszurke, szerintem nem sima hazicica, hanem van egy kis "nemesi" ver bennuk. Ha erdekel, irj email-t :)
2011. jún. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!