Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A 12 hetes macskám nagyon...

A 12 hetes macskám nagyon szépen kakil az alomba, de pisilni sosem oda megy, hanem mindig máshová, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A 12 hetes macskám nagyon szépen kakil az alomba, de pisilni sosem oda megy, hanem mindig máshová. Amúgy szegény macska süket, Mert az én macskám fehér szőrű és kék szemű és az ilyen macskák általában génhibások. Ezért nem hall. És lehet hogy ez is kihat a viselkedésére és minden másra is. Kérlek segítsetek nekem!
2011. jún. 26. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha kandúr, akkor ivartalaníttasd és akkor az alomra fog járni. A kandúr vizelettel jelöli a territóriumát.
2011. jún. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De még csak 12 hetes, én ilyen kicsi korában nem fogom ivartalanítani (kandúr). Amúgy meg nem a területét jelöli, hanem pisil (ez egyértelmű).
2011. jún. 26. 22:14
 3/9 anonim ***** válasza:
Hány alom van otthon ? Mert mindig eggyel több alom kell ahány cica van. Szóval a tiédnek 2kell. Az enyém is ezt csinálta, mióta van neki még egy rendesen pisil a helyére! Nézd meg hova szeret pisilni az almon kívül és tedd oda neki a másik almot! Hidd el beválik!
2011. jún. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy az alom a fürdőszobában van, mert ott nem nagyon veszik észre, de pl. a nappaliban, simán észreveszik és a szaga sem valami hívogató!
2011. jún. 27. 12:55
 5/9 anonim ***** válasza:
Amikor látod hogy máshová pisilt, utánna fogd meg a cicát és az ottát nyomd bele a vizeletébe. Ez kicsit kellemetlen neki de így tanulja meg. ÉN is így tanítottam meg mind a 7 cicámnak ,legyen az fiu vagy akár lány. Sok szerencsét!
2011. jún. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*ORRÁT
2011. jún. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez az amerikában divatos "eggyel több alom mint macska" elv szerintem tök fölösleges pénzkidobás. Ha nem egy 600 nm-es palotában élsz akkor bőven elég egy alom egy macskának, nem ezen múlik ha nem megy bele. Nekem 2 macskám van egy 45 nm-es lakásban, akkor 3 almot kéne kitennem? Így is a kettőből sokszor csak egyet használnak.

Az ha belenyomod az orrát szerintem nem célravezető. A macska okos állat de nem hinném hogy össze tudná kapcsolni a két dolgot. Sokkal helyesebb néhány napot rááldozni a dologra és folyton figyelni a macskát. Ha készül oda vizelni valahova akkor rögtön rátenni az alomra, ha pedig mégis megtörténik a baleset akkor azt alaposan feltakarítani, szagmentesen mert ha érzi a szagot akkor legközelebb is oda fog üríteni. Szerintem hamar meg fogja tanulni, nem szokott probléma lenni a szobatisztaság egy egészséges macskánál.

2011. jún. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is az a két alom vált be, egyikbe kakál másikba pisil. Én is sokat szenvedtem vele mire rájöttem mi a jó neki. Nekem nem jött be a bele nyomom az orrát, baromira nem érdekelte :D Meg az se mellékes hogy milyen tiszta az alom, ha enyém egyszer bele pisil vagy kakál többet nem megy bele. Szó szerint rögtön cserélnem kell. Ja így szaga sincs, ha cseréled rögtön.
2011. jún. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát... köszönöm mindenkinek a segítséget.
2011. jún. 27. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!