Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a cicámnak?...

Mi baja lehet a cicámnak? Állandóan mosakszik, vakarózik és nyávog (gondolom fáj már neki).

Figyelt kérdés
Attól tartok bolhás, de azt mivel kell kezelni? Két napja van nálam, semmit nem értek ehhez, még nagyon pici cica. Ha valaki tud valamilyen cseppet vagy bármit ajánlani megköszönném. Ja, és az ára is érdekelne (nem mintha a drágábbat nem venném meg, csak hogy úgy kb mennyibe kerül).
2011. jún. 27. 23:06
1 2
 1/13 anonim válasza:
Vegyél neki bolhaírtó nyakörvet vagy pedig sprayt! Ez segíteni fog..
2011. jún. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A mi macskánk már öreg, ellenben azért vakarózik, mert sebei vannak (a fülén is). És egyre soványabb. Pedig eszik. Mi baja lehet?
2011. jún. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Csak mintha azt hallottam volna (valaki mondta vagy olvastam, nem tudom), hogy pici és még nem lehet rá bolhairtó nyakörvet tenni. De lehet, hogy csak azért mert pici a nyaka. Akkor holnap veszek sprayt. Kárt nem tehetek benne, igaz? Mármint, ha igazából nem bolhás és én mégis használom, abból nem lehet gond?
2011. jún. 27. 23:16
 4/13 anonim válasza:
Piszkosnak érzi magát
2011. jún. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Menj el egy jobbféle kisállatboltba. Ami kell neked: bolhasampon, spot-on bolhairtó cseppek és féreghajtó tabletta.

A bolhasampon nem tudom, mennyibe kerül. A spot-on változó, a Frontline a leghatásosabb, kb. 1800-2000 Forint egy pipetta. Féreghajtót macskáknak 400 Forintért vettem, 4 kilóra. Ezt arányosan kellett eltörnöm.


1) Fürdesd meg óvatosan langyos vízzel, samponnal. (Vigyázz, rettegni, kapálózni fog, fogd meg rendesen, és ne menjen se sampon, se víz a szemébe, fülébe.) Ha végeztél, vedd az öledbe egy jó nedvszívó törölközőbe és itasd le róla a vizet, dörzsölgesd, simogasd. Aztán el fog vonulni, megmosakszik és megszárad magától, csak ne legyen hideg helyen. Egyébként a cicákat nem szabad sűrűn fürdetni, elég akkor, ha nagyon mocskosak, pl. félévente, évente egyszer.


2) Ha megszáradt és megnyugodott, szét kell hajtanod a cica szőrét a tarkójánál (azért ott, hogy ne tudja lenyalogatni), és rácseppenteni a bőrére a spot-on bolhairtó cseppet. Ez beszívódik, és 3 hónapig véd a bolhák, egyéb élősködők ellen.


3) A féreghajtó tablettát törd szét, akkora darabot kell beadni, ami arányos a súlyával. Kevés macska eszi meg úgy, hogy húsgolyóba nyomod, mert megérzik az ízét. Magad is próbálkozhatsz úgy, hogy belenyomod a torkába gyorsan, és befogod a száját (az orrát szabadon hagyod), megvárod, amíg nyel két-háromszor. Sunyik, ki szokták köpni, ha nem figyelsz oda.

Ha állatorvoshoz mész, ő sokkal egyszerűbben beadja, ő egy kis csipesz-kanalat használ, amivel bedugja a szájába.


Vedd ölbe a cicát, vizsgáld meg a szőrét. Ha nem csak bolhákat látsz, hanem valami futkározik az áttetsző bőre alatt is, akkor az rühatka - és akkor irány az állatorvos! Házilag nem nagyon kezelhető, kell hozzá speciális készítmény.


A bolhanyakörvet nem ajánlom, mert túl kicsi hozzá, illetve elakadnak, megfulladnak tőle.

Ha nagyon nem tudod, mit kell vele csinálni, hívj fel egy állatorvost, menj be a legközelebbihez, akár cica nélkül is.

2011. jún. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

23:15

Szerintem vidd el orvoshoz. A sebek meg a fogyás miatt is. Nem hiszem, hogy túl jó dolog, hogy kikaparja a sebeit.

In Cannabis Veritas

Akkor nem hiszem, hogy ennyit vakarózna. Még a mosakodást meg is értem, de mindig a füle mögött. Most elaludt a drága, de kb másfél óráig csak a fülét vakarta, mosakodott és nyávogott.

2011. jún. 27. 23:21
 7/13 A kérdező kommentje:

23:20

Köszönöm a válaszod. Még az érdekelne, hogy meg szabad fürdetnem? Mert nagyon pici még. Azt hiszem holnap elviszem állatorvoshoz, aztán meglátjuk mi lesz.

2011. jún. 27. 23:23
 8/13 anonim ***** válasza:

[23:20-as vagyok]


És van egy ritka, de annál kellemetlenebb dolog: a bolhaallergia. Ha sebesre vakarja magát, nem csak túl sok bolha van benne, hanem lehet, hogy allergiás is rá, illetve rühös. (Hat macskámból egyetlen egynek volt ilyen baja, elég komoly tud lenni. Akkor fordul elő, ha engeded, hogy túl bolhás legyen, hemzsegjenek rajta.)

2011. jún. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

[:20-as vagyok]

Mekkora? Tudsz róla képet feltölteni? (Valami tereptárgy mellett, esetleg a pofijához tarthatsz egy mérőszalagot, vonalzót...) Ha önállóan eszik, mosakszik, a megmutatott helyre végzi a dolgát, akkor lehet már kb. 2 és fél, 3 hónapos.

Nekem most egy épp ekkora cicám van, megfürdettük, nem lett baja tőle.

2011. jún. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Azt mondták, hogy 3 hónapos most :) Akkor holnap veszek bolhasampont és megfürdetjük.
2011. jún. 27. 23:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!