Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Perzsa cica gondozása?

Perzsa cica gondozása?

Figyelt kérdés
7 hetes a kis perzsa cicánk és minden hasznos tanácsot szívesen fogadunk, ami hasznunkra lehet a gondozásában. (etetés, szőr ápolás, kint-bent, alom..)
2011. jún. 30. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia, lassan egy hét éves perzsa cicám van. Naponta kefélgesd, hogy ne rasztásodjon be a bundája, ha mégis sikerül, akkor vágd ki belőle óvatosan. Szerintem semmi másra nagyon nem kell figyelned, ugyanolyan, mint egy normális cica. Ja, a kaja, az enyém mindent megeszik, neki mindegy, de ha te prémiummal akarod etetni, hát rajtaaa.


Amire figyelj oda, hogyha esetleg kandúr cicád van, hogy a perzsák eléggé hajlamosak húgy- illetve vesekövesedésre, és eldugulhat a picurka húgyvezetékük. Az enyém egy éve játszotta ezt el, kétszer katéterezték, aztán végül megműtötték, úgyhogy mostmár kislány :)

2011. jún. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
És még valami. Az enyém szigorúan benti, nemcsak a kutyák miatt, de ha te ki is szeretnéd engedni, utána mindenképpen kefélgesd meg, hogy kijöjjön a piszok a bundájából, mert az a csomósodás kezdete lehet!
2011. jún. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

-milyen gyakorisággal eteted??

-nekünk azt mondták tilos neki tejet adni!?

2011. jún. 30. 14:27
 4/4 anonim válasza:

Nekem most 9 hónapos a perzsa cicám, ha nem akarod tenyésztésre alkalmazni, szerintem ivartalanítsd. (nekünk amúgy nőstényünk van)

Kintre nagyon ne vidd. Mi cicánk a parizert szereti, Whiskast (tudom, sokan szidják, de tenyésztő is ezzel etette) meg kap időnként kis kajamaradékot.

Tejet úgy tudom, nem szabad neki adni.

Alomból mi használunk kristályos almot is, hasznos, mert csak havi egyszer kell kicserélni, nem büdös, csak a dolgát kell kiszedni.

2011. jún. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!