Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy macska, vagy két macska?

Egy macska, vagy két macska?

Figyelt kérdés
Mennyivel nehezebb két macskával? jobb, ha ketten vannak? Ha ketten vannak, akkor is ugyanúgy viszonyulnak a gazdihoz??
2009. márc. 27. 14:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%

Kétszer annyi gond, kaja, kaka, állatorvosi költség.

Ha egyneműek veszekednek, ha párban vannak akkor túl szaporodnak.

Etetés külön gond, mert az erősebb sokszor nem engedi enni a gyengébbet, két helyen kell megoldani az etetést.

Ha az egyik megbetegszik, a másikra is átraghaszthatja.

Egy előny, amig nem ivarérettek eljátszanak egymással.

2009. márc. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Húúha, nekem 3 cicám van.1 ivartalanított és 2 különböző nemű.Nem bántam meg 1 percig sem,hogy 3 cicánk lett.Én nem nézem a költségeket,imádom őket és ők is engem.Néha versengenek,hogy kit simogassak?Nagyon édik.2 cica nagyon jól elvan egymással ha Te nem tudsz velük foglalkozni, 3-rom meg főleg. És van 1 kutyám aki jól elvan a cicákkal :-) Szó szerint kutya macska barátság.
2009. márc. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekünk két cicánk van, ha újra dönthetnék nem lenne második...Úgy voltam vele, hogy cicánk "ne legyen egyedül", legyen egy másik macska is..azóta állandósult a féltékenykedés, örök rivalizálás, vacsorán veszekedés stb.

A macskák alapvetően nem társaslények, azaz nem csoportban érzik magukat jól! Azaz ők szeretnek középpontban lenni, egykék lenni, csak őt kényeztesd, stb..Legalábbis nekem ez a tapasztalatom..

2009. márc. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nálunk is 2 cica van, keveset voltunk otthon, ezért vettünk még egy cicát az első mellé, és nem bántuk meg, nagyon szeretik egymást.:) Mindegyik nőstény, de már ivartalanított. Akkor volt egyedül egy kis gond, amikor az egyik már ivartalanítva volt, a másik meg még nem, de azóta nyugi van. Igen, ugyanúgy viszonyulnak hozzánk. Bár az azért fontos, hogy ne legyen nagy korkülönbég a 2 cica között, kb fél év, de az a legjobb, ha egyszerre kerülnek hozzátok, vagy pl. tesók. Barátnőméknél is 2 cica van, ők tesók, és nagyon jól elvannak egymással.
2009. márc. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig több macsekot tartottam, gond nélkül, ha kölyökkoruk óta együtt vannak akkor könnyen összehaverkodnak, nem lesz gond. Persze amíg "gyerekek" addig nagyon rosszak együtt. Nekem jelenleg két fiú cicám van, nagyon jól kijönnek. Bizonyítékom is van rá XD [link]
2009. márc. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Előző válaszadónak: de drágák!! :)))) Édesek nagyon :)
2009. márc. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két macskám van, testvérek, egy lány és egy fiú, mindketten ivartalanítottak. Nem bántam meg, hogy mindkettőt elhoztam, jól megvannak egymással, nem unatkoznak, nem lustulnak el.

Féltékenyek egymásra mikor simogatásról van szó, de különösebb probléma nem szokott ebből lenni.

Rosszak, mint az égető tűz,de nagyon szeretjük őket!

2009. márc. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Valóban jóval tőbb gonddal jár két macska mint egy de ha ketten vannak akkor is eltudják foglalni magukat mikor te épp nem tudsz mellettük lenni.Bár ha olyan típus vagy aki sokat tud eltölteni a cicájával akkor semmi akadálya.De ha sokat van egyedül magányossá válhat!
2009. márc. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem egy cicusom van, de látom rajta, hogy néha magányos (sajnos kénytelen szobacica lenni), így erősen gondolkozom egy másodikon.

Volt már egyszerre több macskám, sosem volt gond, egyik hozzászólóval nem értek egyet aki azt mondja, a különböző neműek elszaporodnak. Erre feltalálták az ivartalanítást.

2009. márc. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos csak egy lehet, de azt szokták mondani az okosok (a könyvek írói pl), hogy ha lehet, akkor két kismacskát hozzunk haza.

Szerintem nem hülyeség, én is így tennék, ha lehetne.

2009. márc. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!