Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ellustult macskát hogyan...

Ellustult macskát hogyan lehetne aktivizálni? Természetesen csak állatbarát megoldás érdekel!

Figyelt kérdés

Lassan 10 éves lesz, és szeretném, ha fitt és egészséges lenne! Gyönyörű, rövid szőrű trikolor, ismerőseim által kicsit túlsúlyosnak tartott, ivartalanított nőstény, lakásban tartott, imádott, elkényeztetett cicó.

Ha lóbálok neki valamit, csak nézi, de nem szalad utána, nem kapdkod, mint régen. Bebújik az asztal alá, lesben áll, de nem ugrik ki.

Ha kergetem, egyszer-kétszer átrohan a szobán, de nagyon gyorsan elfárad, és rámnyávog, dörgölőzik, ebben a "visszaveszem a szobacica modort, simogass meg"-stílusban.


2009. márc. 27. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem ő egy elég öreg cica bár h 1 macsek meddig él azt nem tudom de most kébzeld el neki olyan lehet futkosni (pláne ha picit tulsúlyos is) mint ha egy nem tom mondjuk 70 éves embert futtatnál szerintem ha azt akarod hogy fit legyen máramenyire az lehet gyakra futasd anyit amenyit ő szeretne
2009. márc. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ugyan, a barátnőm sziámija 15 éves, és játszik! Szerintem egy 10 éves cica nem öreg! A házban tartott cic lehet, h kevesebb ideig él, de ez baleset miatt alakul így. Természetes, jól tartott körülmények közt a házicicó 20-23 évig is élhet. :)


Azt szoktam próbálni, hogy reggel-este futunk. :D

Lehet, veszek neki az állatkereskedésekben kapható játékot, pl. amiben a műegér ki-bebújik. Bár ezk közül van, ami elég drága.

2009. márc. 31. 14:37
 3/3 anonim ***** válasza:
A cicák alapból lusták. Ha "vadon" élnek, akkor is nappal inkább szunyálnak, mivel ők is este vadásznak. Az otthon tartott macsok sem kivételek, és nálluk is az egyéniség számít. Mi emberek is különbözünk többek közt az aktivitásunkban. Gondolj bele, ha te a kényelmesebje közé tartoznál, és valaki a környezetedből állandóan hajkurászna, mert neki az lenne az igénye. Az állatok is csak "emberek". Javaslom, vedd figyelembe az egyéniségét.
2009. ápr. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!