Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez normális egy kiscicánál?

Ez normális egy kiscicánál?

Figyelt kérdés
Ma hoztunk egy öt hetes kiscicát kertesházhoz. A testvéreitől 2-3 napos korában elválasztották. Az anyukájától pedig tegnap. Mikor meghoztuk össze vissza karmolt aztán egyből átmászott a szomszédba, onnan visszahoztuk és beraktuk a tároló helységbe, raktunk neki kosarat egy pléddel,almot,enni-inni valót, de egyből bebújt a sarokba a dobozok mögé. Kb. 1 óra után megnéztem, és ugyanott volt még mindig. Szerintetek ha 2-3 napig még ott "tartjuk", rendszeresen viszünk neki inni-enni valót akkor megszelidül?
2011. júl. 1. 19:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
még 3-4 hétig az anyja mellett lenen a helye és a száraz táp mellett szüksége van anyatejpótlóra...azt meg ne mis akarom tudni, hogy mi szükség volt arra, hogy 2-3 naposan elvigyék a tesókat mellőle (RIP)
2011. júl. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Személyes tapasztalatomat tudom mondani, mi kb 2 hete hoztuk el a kiscicát, először el akart menni, majd egyből adtunk neki enni,kis kamra féle helységben, ezután mindig oda szaladt be ha megijedt, szépen lassan barátkoztunk vele ,őis bebújt a sarokba de kivettük, simogattuk, és egyik pillanatról a másikra "átkapcsolt" és mi lettünk a "családja".
2011. júl. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
amúgymeg előző vagyok, és mi 8 hetesen hoztuk el ahogy azt kell is :/ nem 5 hetesen...
2011. júl. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
2-3 naposan betegség miatt választották el a tesóitól, és azért hoztuk el mert különben megölték volna. Na, melyik a jobb?
2011. júl. 1. 19:42
 5/14 anonim válasza:

így érthető, de így biztos h nehezebben fog megbarátkozni, azért szokták 8 hetesen mert akkor már az anyja is elszakad tőle, nem engedi szopni, és ő sem igényli úgy az anyja közelségét

csak annyit tudok mondani h türelem:/

2011. júl. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Akiktől elhoztuk azt mondták, hogy már több, mint egy hete nem szop.
2011. júl. 1. 19:49
 7/14 anonim ***** válasza:
8 hetes koráig szükség van anyatejre, vegyél tápszert kb 1300 Ft egy doboz olcsóbb fajta...amúgy meg, ahol macskát akarnak ölni, ott feltételezem, hogy hazudni is tudnak arról, hogy szopik-e vagy sem
2011. júl. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igazad van, mindenféle képpen venni fogok neki. És hogyan tudnánk megszoktatni magunkat vele?
2011. júl. 1. 19:52
 9/14 anonim ***** válasza:
nagyon szép dolog hogy megmentetted, és az is hogy veszel neki anyatejpótló tejet. vagymit. :) egyébként a mi cicánkkal is ez volt, mikor hazahoztuk nagyon félt, szinte depressziós volt. almot se akart használni, de amikor a hagyományos macska alom helyett földet raktunk az alomtálcába egyből megtetszett neki :) olyankor még játszani sem volt hajlandó csak ült a sarokban a kanapé mögött. azt nem tudom hány hetes volt, de elég kicsi. kibéleltem neki egy puha dobozt, és éjszakára egy szobába raktam, egyedül. reggel az alomban találtam, ügyet sem vetett a dobozra. minden nap sokat foglalkoztam vele, néha kézből etettem. ha nem szereti ne emelgesd de sokat simogasd. szerintem ha egyedül lesz minden nap egy tároló helységben(az nem tudom milyen) szerintem nem fog neki segíteni. törődj vele sokat :) emlékszem én hogy örültem, amikor először dorombolt :) akkor tudtam hogy már nem lesz vele gond :) ez kb egy éve volt a cicát még ma is imádom most is itt alszik a szobában :))(egyébként ha már nagyobb lesz, de még nem felnőtt vehetsz neki cicatejet, ami azért jó mert sok kiscicának problémái vannak a tehéntejjel.)
2011. júl. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
bocsi a kicsit kusza hosszú írásért, remélem segítettem valamit :) majd írd le mi történt :) előző voltam
2011. júl. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!