Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kertesházban élő cicagazdik!...

Kertesházban élő cicagazdik! Tapasztalataitokat leírnátok?

Figyelt kérdés

Kb. fél év múlva beköltözünk a kertesházunkba. A bökkenő, hogy van egy 6 éves sziámink. Lehet, hogy minden sziáminak a természete ilyen (harap, karmol, nem engedi, hogy simogassuk), de ő különösen gonosz. Azért néha mutatja, hogy szeret, és kötődik hozzánk, de mi félünk, hogy el fog menni amikor elköltözünk.

Jó, tudom, hogy ez ellen sok dolog van, de ezek annyira -véleményem szerint - nem "cicabarátok". Gondolok itt a macskavillanypásztorra, illetve, hogy egész életében egy házban fog lakni, és nem megy ki a normális levegőre. Chip, nyakörv biztosan lesz, de ha elszökik, és megtalálja valaki, annak nem kötelessége visszaadni... Gondoltunk egy elkerített részre a kertben, ahova kimehetnek, vagy, hogy nemsokára szerzünk egy házimacskát, aki megtanítja, hogy maradjon itt (de szerintem ez túl sok változás lenne neki)


Ti hogyan oldottátok meg ezt a problémát? Vagy mit ajánlanátok? Köszönöm a segítséget!


13/L


2011. júl. 2. 12:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy pár napig mindenképp tartsátok bent a házban, csak akkor engedjétek ki a kertbe, ha már megszokta a környezetét. Csináljatok neki cicabejárót, hogy bármikor visszamehessen a házba! Nekünk még soha egyetlen macskánk sem ment világgá, ha el is csavarogtak, legkésőbb estére vagy másnapra mindig hazajöttek. Az elkerítés nem segít, mert a macska bármilyen kerítésen ügyesen átmászik, terráriumban meg mégsem tarthatod a macsekot. Ne aggódj, nem lesz vele semmi baj, a macskák ragaszkodó állatok akkor is, ha pukkancs természetük van.
2011. júl. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Amugy de, ha nyakorv, chip van, akkor kotelesege visszaadni. Csak finoman megirom. :)
2011. júl. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
23%
A macska helyhez kötődik. Ha ~200 km távolságon beül költöztök el, a macska simán vissza fog menni. Sok-sok történet szól ilyen esetekről és láttam is már ilyet. Ez ellen nem sokat tudok ajánlani.
2011. júl. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Elsővel egyetértek, de mi 2 hétig tartottuk bent a házban a cirmosokat, mielőtt együtt(!!!) kimentünk volna felfedezni az új kertet. Akkor is úgy lopakodtak a lábunk mellett, hogy öröm volt nézni :=). Aztán leültünk a kertben, ők pedig percről percre távolabb merészkedtek tőlünk. Sosem volt semmi gond, mindegyik visszajött legkésőbb vacsorára, aztán a szomszédba költözött egy bolond család két elvadult, elhanyagolt kutyával (enni kapnak, de törődést nem), azok pedig másfél év alatt mind a két cicánkat kivégezték.

Azóta láttam egy brit kertészműsorban, hogy egy család nagyon féltette a cicáikat és úgy oldották meg, hogy madárröpdéhez hasonlóan, fonott kerítéshálóból építettek egy folyosót (vagy inkább hatalmas "csövet") a cicaajtótól a kert végéig (brit kert lévén nem volt túl hosszú), ott pedig az egész kertrészt minden oldalról és felülről is körbevették a hálóval, raktak bele mászófákat, búvóhelyeket, lógós játékokat. Így lett az amúgy szobacicáknak biztonságos kertjük és a család is használhatta tovább a kertet. A mai eszemmel és a szomszédainkat ismerve elgondolkoznék ezen, bár macerás lenne a falba építeni a cicaajtót az ajtó helyett.

2011. júl. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én nem engedném ki. Amúgy tenyésztők nem is adnak el fajmacskát kijárósnak- legalábbis lelkiismeretesebbek. Készülj fel h ellopják majd, chip ide v oda! Amúgy a macskák marha jól elvannak benr, meg pl az enyém nem is szeret kint, max kíváncsiságból körbenéz, de spuri vissza, szóval az is lehet h ki se tudjátok majd hajtani.
2011. júl. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Sok jó ötletet kaptál már, én is azt gondolom, ott a lényeg, hogy attól még ragaszkodni fog Hozzád, mert nem igényli a símogatást, tényleg kis "pukkancs" a drága, de őt így kell szeretni és semmi gond nem lesz.

Valóban jó ideig ne engedd ki a házból, hadd szokja meg először bent az új helyet. Utána mindig az jelenti majd neki a biztonságot, tehát vissza fog menni.

2011. júl. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Amúgy ez a macska helyhez kötődik, hülyeség. Legalábbis szobacicáknál. Mégis h találna vissza 200km-re ha mindig lakásban volt????? GPS-szel? :D Ez max akkor igaz ha kinti macsekról van szó, és csak kintiről, mert egy kinti-benti is már nagyon ragaszkodik a gazdájához. Imádom a sztereotípiákat és a kliséket. Van még valakinek?
2011. júl. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nekem is fajmacskám van és 5 év után költöztünk kertes házba. AZ első pár hétben a házat szokattam vele, majd egy héten keresztül napi 1-2 alkalommal pórázon körbesétáltunk a kertben. Amikor magától nekiindult felfedezni a környéket, eleinte ki sem ment a telekről. Ez 3 éve volt és a mai napig hallótávon belül marad. Az utcára ki sem megy, csak a növények közt kommandózik. Nem raktam rá nyakörvet, mert félő, hogy felakad valamire.

Nagyon aggódtam, amikor először egyedül ment ki, a párom le sem tudott vakarni az ablakról. Ha be akar jönni a maccs, kaparja az ajtót (vagy nekiugrik és dübben :) )

2011. júl. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm. :)

És az összes válaszolónak kívánom, hogy megmaradjon a cicája! :D Nehogy valami kutya kicsinálja.

2011. júl. 2. 18:32
 10/16 anonim ***** válasza:

15:49 vagyok

Néha bejön 1-2 kutya a kertünkbe de a macskám elüldözi őket. A többi macskát is elkergeti, nagyon jó házőrző. Épp, hogy nem ugat. :)

2011. júl. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!