Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Téged is ilyen érzékenyen...

Téged is ilyen érzékenyen érint, ha állatkínzásról hallasz?

Figyelt kérdés

imádom a macskákat, a családomban viszont nem egyszer előkerültek hülye macskakínzásos sztorik, volt aki még röhögött is rajta, de én ezeket nem bírom kiverni a fejemből, majd elbőgöm magam, és hasonlók, féltem nagyon az emberektől a sajátomat is.

most is sírtam, mert az idióta öcsém szándékosan felhozott egy ilyet, tudja,h. érzékeny vagyok rá.

nem fogom fel, hogy nem érzik az ilyen emberek, hogy rohadt beteg a lelkük? szánalmasnak, és betegesnek tartom azt, aki állatokat bánt, de Magyarországon mintha egyáltalán nem tisztelnék őket, főleg a macskákat:S


2011. júl. 2. 14:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Bár én kutyás vagyok, de ugyanígy érzek. Csak nem bőgöm el magam... Vagyis nyilvánosság előtt nem, ha más is van ott és netán viccesnek tartja a sztorit, azt helyreteszem.
2011. júl. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hű, én sem szeretem... se állatot, se növényt ne kínozzanak a közelemben, és ne is halljak róla, nagyon rossz.

Ha mégis meglátom, akkor odamegyek, és megkérdem, hogy én is játszhatok? Amíg te az állatot kínzod, addig én téged, ugye jó móka lesz?

2011. júl. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
nekem 3 cicám volt és parkvárosba lakunk nagyon szomoru dolog mondjuk az amikor nem tudsz mit tenni akkor amikor a macskádat már harmadszor mérgezik meg.. bele is halt és nem lehet kideriteni ki tetteilyenkor én azért sirok hogy ki az ilyen szivtelen ember :(
2011. júl. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Engem sehogy sem érint, se sírni, se nevetni nem tudok rajta. Egyébként az én környezetemben is meséltek ilyeneket, úgyhogy ezek szerint elég gyakori. Én sem igazán értem mi a jó benne.
2011. júl. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy kivételeznének a macskákkal, mindenféle állatot ugyanúgy kínoznak. Amúgy engem is elég érzékenyen érint, bár sírás helyett inkább két emberes pofonnal jelzem a nemtetszésemeg. Sigmund Freud szerint nem egészséges magunkban tartani az ilyen feszültségeket, jobb kiadni. Ezért így nyugtatom magam pszihésen.
2011. júl. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
szomszédunk kutyájának képesek voltak a kapu alatt becsusztatni kaját amiben patkányméreg volt és bele is halt :(
2011. júl. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

hát nyilvánosan én sem bőgöm el magam, csak beszólok a sztorizónak maximum.

élőben még szerencsére nem láttam ilyet, csak mikor elég kicsi voltam, de mostmár tuti nekimennék az illetőnek...

intelligens ember egyszerűen nem csinál, és nem élvez hallgatni ilyet.

2011. júl. 2. 14:25
 8/13 anonim válasza:
én meg még 13 évesen elég gáz hog a kezem közöt halt meg a macskám egy éve..
2011. júl. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha valaki ilyenről beszél,mindíg próbálom megértetni vele,hogy rossz dolog és az ilyen ember a szememben elásta magát örökre.

Aki egy nála tehetetlenebb,gyengébb lényt szórakozásból kínoz az gyáva és beteg.

Bezzeg ha egy felnőtt nagydarab férfival kellene kiállni,ahoz már nem füllene a foga.

Én még a pókot is inkább kiviszem a lakásból,nem ölöm meg.

Nem vagyunk Istenek,hogy más élőlények felett itélkezzünk.

Nem vagyok érzelgős,de ha állatkínzásról látok videót akkor azért elpityergem magam.

2011. júl. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nos, az aki állatokat kínoz nem százas. Pl. a sorozatgyilkosok is állatkínzással kezdik a pályafutásukat, hiszen a kisállat kínzása nem más, mint egy kiszolgáltatott lény felett kinyilvánítani felsőbbrendűségünket! Ez undorító. A gyengébbeket segíteni és nem elpusztítani kell. Ezeket amúgy sosem értettem meg. Persze a kisgyerekek szociálisan nem érzékenyek, mert nem értik a halál fogalmát, ám én az öcsémben ezt már ideje korán elfojtottam. Kb 4 éves lehetett, amikor poénból bogarakat taposott el és nevetett rajta. Ekkor megmutattam neki h már sosem fog felkelni, és elmagyaráztam neki h meghalt, és ez miatta van, ő a hibás. Ekkor elkezdett bőgni, de nem is bánt éálőlényeket azóta sem- már 12. Ez a szülők/nagyobb testvérek dolga lenne mindenkinél, h kisgyerek korban ennyi odafigyelést megejtsenek a gyerek irányába, h megtanítsák, mi a jó és a rossz.
2011. júl. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!