Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Pici cicám van Hogy szoktassam?

Pici cicám van Hogy szoktassam?

Figyelt kérdés
Nagyon bátor cica 1 honapos nem félt eddig semmmitől a nagyon macskámnak is nekiugrott aki már egy éves csak hog lehet rászoktatni az alomra?
2011. júl. 2. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:
rá kell tenni
2011. júl. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
akkor meg elkezd forogni benne és tisztotgatja meg meg kérdően néz rám de még probálkozom akk :)
2011. júl. 2. 14:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Anyummal ugy tudtunk naon sok macsit ránevelni hogy a fenekét beledörzsöltük az alomba.PRóbáld ki sikerülni fog bizti,érzi rajta saját maga szagját ésmár ha látod hogy pls máshova végzi a dolgát kicsit szidd le:Daztán vidd az alamhoz.Ha így csinálod garantált a siker:) (a leszidás alat nem azt értem hogy agyon kell verni-.-csakhogy valaki bele ne kössön)
2011. júl. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
pls--->pld akart lenni xD
2011. júl. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Mi 2,5 hónaposan kaptunk egy kiscicát, aki előtte az anyja alomtálját játszótérnek használta csak, és a szekrény alá kakilt. Mikor megérkezett, a zuhanyzótálcába pisilt be, kétszer is.

Ebből gondoltam, hogy a fürdőt választotta wc-helynek, így az alomtálcát oda raktam be. Először nem tudta, hogy minek az, mert aztán az egyik virágcserépbe kakilt a földbe, de aztán azt csináltam, hogy odavittem az alomtálhoz, megkapargattam a földjét a kezemmel (mint ahogy a macskák is szoktak), aztán fogtam az ő mancsát, és ugyanígy elkezdtem vele kapargatni. Utána látom ám, a macska kíváncsian "kapargat" az alomtálban, és legközelebb már oda végezte a dolgát. :)

2011. júl. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az 1 hónapos kiscica még nagyon picike, nem elvárhetó tőle, hogy szobatiszta legyen, hiszen még javában az anyja mellett lenne a helye, akkor tőle látná, hogy az alomba kell végezni a dolgát.

Így több türelemre van szükség, többször bele kell tenni őt az alomba és a pici mancsával megkapargatni az almot(nem a fenekét nyomni bele!)és hamarosan bele fogja végezni a dolgát. A macskáknál ez ösztön, hogy a végterméket el kell kaparni, tehát, ha rájön, hogy az alomban mijen jót lehet kapirgálni, hamar rá fog kapni. Ilyen egyszerű.

Úgy lehet még neki segíteni, hogy amikor látod, hogy egy helyben toporog, forgolódik, ált. nyávog is, akkor készül pisilni/kakilni, ekkor megfogod és beleteszed az alomtálcába.

2011. júl. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
...milyen...
2011. júl. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!