Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 fekete macskának ha gyerekük...

2 fekete macskának ha gyerekük lesz akkor az is fekete lesz?

Figyelt kérdés
2011. júl. 6. 02:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehetséges, bár semmi sem biztos.
2011. júl. 6. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem 100%, de nagyobb a valószínűsége a fekete kiscicáknak így, mint például abban az esetben, ha csak az egyik szülő lenne fekete. De még ha egyik szülő sem fekete, akkor is előfordulhat fekete kiscica.
2011. júl. 6. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Több mint valószínű.
2011. júl. 6. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Elég valószínû, de érhet meglepetés is, ha egy esetleges színes nagyszülô génjei jönnek elô :)
2011. júl. 6. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
62%
a macskáknak nem lesz gyerekük,főleg nem fekete
2011. júl. 6. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ki tudja lehet a kölykökön az ükszülők génjei fognak látszódni. Lehet világos szinűek is lesznek..
2011. júl. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mint már jó páran írták előttem de azért én is leírom:)

Lehetséges, hogy fekete kiscica születik de lehet hogy a nagyszülők vagy még előbbi felmenők génjét örökli!:)

2011. júl. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Falun ***** válasza:
lehetséges, de a gének befolyásolják.
2011. júl. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A fekete domináns gén.

Ez azt jelenti, hogy ha egyik szülőtől fekete, másiktól más színű gént örököl, akkor fekete lesz.

Pont emiatt a már meglévő cicák "másik" génje akármi lehet, és ez előjöhet a kölykökön.


AMi valószínűleg nem lesz:

Cirmos - ez egy másik génhez kapcsolódik és szintén domináns, tehát ha valamelyik szülőnek lenne ilyen génje, akkor látszana rajta.

Vörös, vagy 3 színű/teknőc tarka - a vörösséget egy x kromoszómához kapcsolódó gén irányítja, ha az apának lenne ilyen akkor vörös lenne, az anya pedig vagy vörös (hamindkettő ilyen) vagy vörös foltos.

Fehér foltos - ebben nem vagyok biztos, azt hiszem a foltosság is domináns, tehát megintcsak az a helyzet, hogy ha egyik szülő se fehér foltos, akkor a kölyök se lesz az, de ez nem 100%.


Tehát lehet: sima fekete és kék (=szürke), csokoládé (=barna) vagy lila (persze nem rendes lila, csak úgy hívják). Utóbbi 3 közül csak az egyik féle lehet, tehát elvileg nem lehet, hogy lesznek csokoládé és szürke cicáid is.

2011. júl. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Két barna szemű embernek is kis valószínűséggel lesz kék szemű utódja, én mégis így jártam. Homozigóta recesszív vok. Szóval függ a cicák színe a felmenők színétől is, és h azok a gének mennyire ellenállóak. Amúgy sztem a fekete-fehérnek is van esélye. De persze a tiszta fekete a legvalószínűbb.
2011. júl. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!