Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit kell tudni a perzsa...

Mit kell tudni a perzsa macskák tartásáról?

Figyelt kérdés

Most lesz először szobacicám és szinte semmit nem tudok a macskatartásról.Fel szeretnék készülni.

Lány perzsa cicust szeretnék.Szeretném majd ivartalaníttatni.Ezt mennyi idős korában kell?

Hogyan kell szobatisztaságra nevelni?

Meg úgy általában mit kell tudni a tartásáról.A lehető legjobb körülményeket szeretném neki biztosítani.


2011. júl. 8. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is egy 1,5 éves perzsa lány cicám van:)

Az alapvető felszerelések az a itató,etetőtál és persze az alomtálca. Mi vettünk neki fekhelyet is,de sose használta,bele szoktatni se tudtuk...általában velem alszik az ágyon,esetleg kanapén vagy a szőnyegen. Vegyél neki kaparófát bár arra nem tudom hogy kell rászoktatni mert a miénknek az sincs és a szőnyegen végzi el a dolgot. Fésű/kefe feltétlenül kell,és minden nap,kölyök korától szoktasd a fésülködéshez különben nem szokja meg,ha meg nincs rendszeresen fésülve összecsomósodik a szőre és azokat nagyon nehéz szétszedni és már csak az olló segít.

A szobatisztaságra nevelést se igazán tudom,mert a miénk már tudta hogy mire jó,mikor elhoztuk őt (kb 9hetesen) akkor egyszer beleraktuk,ugyan nem csinált benne semmit,de utána mindig tudta hova kell menni,sose piszkított máshova. Szóval érdemes olyan helyről hozni,ahol már hozzászoktatták a cica WC-hez.

Játékból is sok van neki de leginkább az alufólia labdát szereti a legjobban,de szinte bármilyen labdával szívesen eljátszanak (csak ne legyen túl nehéz vagy túl nagy),bár az elején lehet kicsit félni fog tőle:)

Mi az első tüzelés után rögtön ivartalanítottuk,mert elviselhetetlen volt a hangja meg ugyebár szaporítani se akartuk.

Na hát röviden ennyi,és jó cicázást, a perzsák tündériek,de arra készülj fel hogy a szőnyegeket gyakrabban kellesz takarítani:)

2011. júl. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Hercegnői élete lesz nálam :D

2011. júl. 8. 11:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! A perzsa hosszú szőrű, tehát fésülni kell. Azon kívül semmi extra.

Legyen neki minimum egy alom- én a szilikátos almot ajánlom, mert nagyon jó minőségű.

Eledelből én acanát ajánlom, de mindenképp valami jó minőségűt.

Egy kaparófa, macskabútor, játékok sem ártanak. De a játékokat nem kell túlzásba vinni, mert egy összegyűrt papírral jobban elvannak, mint bármilyen csillivilli játékkal :)

Szállítóbox is kell.

Ivartalanítani 6 hónapos kor felett lehet, ha már megvan 4kg.

Viszont itt felkészítelek rá, h az nem egy könnyű menet. Úgy kell intézni h a műtét után minimum 12 óráig valakinek mellette kell lenni, mert kóvályogni fog, meg zaklatott lesz, lehet h hány is. Tehát itt figyelni kell az időzítésre.

Oltásai gondolom lesznek, ha fajtatisztát veszel, szóval azzal nem kell törődnöd.

Szobatisztaságra úgy kell nevelni, h beleteszed az alomba és kapargatod a lábával kicsit, rá fog jönni. Viszont: ha fajtatisztát veszel lelkiismeretes tenyésztőtől, ő már ráneveli, tehát ezzel sem lehet gond.

Nekem az a tanácsom h 8 hetes kor előtt akkor se hozd el, ha már nagyon adni akarják, mert fontos h a mamival legyenek. Az enyémet 4 hetesen találtam és meg is látszik rajta h nem szocializálódott macskának.

Na röviden ennyi, de ha bármi kérdésed lesz akár a későbbiekben nyugodtan írj privátban is.

2011. júl. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!