Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most a macskám odapisilt a...

Most a macskám odapisilt a szőnyegre pedig van alomja és mégcsak kb 6 napja van nálunk de mindenhova pisil nem tudjuk megtanítani neki hogy ne pisiljen össze mindent szerintetek hogy lehetne?

Figyelt kérdés
2011. júl. 9. 08:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mi úgy csináltuk hogy többször beleraktuk az alomba megfogtuk a mancsait megmutattuk a kaparást benne. De lehet hogy a régi helyén másfajta almot használtak... A cicákat szokta zavarni ha változik az alom. Az előző tulajdonost lehet megkérdezni. Átszoktatni pedig úgy lehet egyik alomról a másikra hogy veszel a régiből és először kevesebbet majd egyre többet keversz bele az újból, szép fokozatosan. Szerintem mindenképp beszélj az előző gazdival ha ő is használt almot, vagy ha nem használt akkor tényleg csak idő kérdése. Fontos hogy az alomtálcáját ne hordozzátok ide oda, legyen egy megszokott helye, és minél többször viszitek bele annál jobb.
2011. júl. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Első mellé: ha kandúr, akkor jelöl, ivartalaníttasd minél hamarabb.
2011. júl. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Oké köszi de nem tudom nagyon fura nekem ez a macska mert igazából tegnap pisilt a szőnyegre és máskor meg azt csibnálja hogy a helyére pisil és a vécéjébe vagyis az alomba alszik fura ?
2011. júl. 9. 09:09
 4/16 anonim ***** válasza:

Ilyet még nem is hallottam. Az én cicám pici kora óta van nálunk, kezdettől az alomba vécézett, és soha máshova. De hogy belefeküdjön....

Milyen almot tettél alá? Rendszeresen cseréled?

2011. júl. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Furák a macskák, az enyém is szokott idétlen helyeken aludni :))

Ha kandúr, akkor tényleg jelölget, a miénk is ezt csinálta. Ivartalanítsd

2011. júl. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen tudom már ivartalanított de nem tudom mondtam hogy 6napja van itt de nem pici 2 éves de nme tudom amúgy ezt az újfajta almot használjuk azt a fehéret meg van benne egy kicsi kék is talán nem szokta még meg a helyet?
2011. júl. 9. 09:23
 7/16 anonim ***** válasza:
Tényleg azzal lehet a gond hogy még nem is látott ilyen almot... Néha a miénk is belefekszi, csak úgy szórakozásból hempereg a frissen cserélt alomban. A szabadban is szoktak a porban fürdeni.
2011. júl. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen de ez teljesen más mert nagyon fél mindentől mindenkitől minden zajtól meg ilyenek tegnap egy óráig kerestük sehol nem volt aztán észrevettük de bent feküdt a mosógépbe
2011. júl. 9. 09:29
 9/16 anonim ***** válasza:
Hagyd, hogy megszokja az új helyét! Az én cicám is,mikor hozzánk került, 2 hétig a kanapé mögött lakott és csak enni, és pisilni járt ki. Aztán szép lassan elkezdte felfedezni a házat. Ma már mindenhova bejárása van és ezt előszeretettel ki is használja :P Türelem!
2011. júl. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Tedd az almot az alvóhelye helyére.

Lehet ugyanis h nem tetszik neki az elhelyezkedése, próbálj ki másfajta almot, lehet nem tetszik neki ami most van.

Továbbá: ha fedett az alomtálca az is lehet baj, akkor vedd le a tetejét néhány cica nem érzi biztonságban magát ha nem látja mi van körülötte.

Hirtelen ezek jutottak eszembe.

2011. júl. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!