Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 11 hónapos kandúr (aki már...

11 hónapos kandúr (aki már csak dúr, mivel ki lett miskárolva) és 3 hetes kisfiúcica mennyi idő alatt szokhatja meg egymást?

Figyelt kérdés
07.06 kaptam egy kiscicát Kedvesemtől, akkor lehetett olyan két hetes. Épp kirakták őket, anya nélkül, értelmesebb volt legalább egyet megmenteni, a többinek meg próbálunk gazdát keresni. Viszont a lakótársamnak van egy 11 hónapos kimiskárolt kandúr cicája, aki jelenleg csak morogni és fújni tud a kicsire. Mit lehetne tenni, hogy hamarabb összebarátkozzanak? A helyzetet nehezíti a nagyobb macseknak, hogy kb egy másfél hete költöztünk be a lakásba, és még neki is új az a terület, és úgy került oda a kicsi. Minden ötletnek nagyon örülnék, mert jó lenne, ha meg tudnának élni egymás mellett, ha már nem együtt.
2011. júl. 10. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:
2hetes kiscica??:O atyaég...annak még anyukára lenne szülsége:( milyen szívtelen ember dobhatta kI:( sok sikert a kicsihez...sztem megszokják majd egymást:) bár nálunk 3 napja van egy kandur kiscica ő kb 7hetes, meg egy 12 hetes szintén kandur kiscica...utálják egymást:S szerintem ösztönösen:( de remélem ők is megszokják egymást..
2011. júl. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ami nagyon fontos, hogy ne szeregessétek nagyon a picit a nagy elött, mert féltékeny lesz. Tuti nehéz megállni, de kell a békéhez. Mivel fiatal a nagy is és ivartalanított, így jó esély van arra, hogy nem lesz olyan agresszív a kicsivel szembem. Mondjuk egy pár hetes cica még nagyon védtelen. Nálunk ugyanilyen felállásban, csak lány cicák, 5-7nap után kezdtek el játszani egymással. Addig ment a morgás, pofozkodás, fújás meg elszaladt a nagy a kicsi elöl.
2011. júl. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
OFF: miskárolni a nőstényt szokták, a kandúrt kiherélik. ON
2011. júl. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon semmit sem kell tenni, majd idővel megszokják egymást. Persze azért arra figyelni kell, hogy a nagy ne bántsa a kicsit, de ha csak lefújja vagy morog, nem kell rögtön rohanni és megmenteni a kicsit. Nekünk 7 éves ivartalanított fiú macskánk is befogadta viszonylag rövid idő alatt az új jövevényt, aki akkor pár hónapos volt csak. Talált cica volt, és megtartottuk. Pedig azt hittük, hogy nem fogja elfogadni, mert azért csak 7 évig egyedüli ura volt a lakásnak, meg alapból olyan kis önző fajta, mégis összebarátkoztak, most már egy tányérból esznek, játszanak, nyalogatják egymást, szóval jól kijönnek.

Mi azt csináltuk, hogy figyeltük őket, és ha a nagyobbik csak morgott, meg fújt, akkor nem szóltunk rá, csak ha bántani akarta, akkor avatkoztunk közbe, de nem szidtuk meg a nagyobbikat. Meg ha felvettük a kicsit, utána felvettük a nagyot is, meg igyekeztünk a nagyobbal is többet foglalkozni, hogy érezze, hogy őt sem hanyagoljuk el.

2011. júl. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon picike lehet a cica! :S Nem tudom, hogy ez csak akkor van-e ,ha a kandúr a pici apja, de hallottam olyat, hogy meg is eheti a kiscicát :S Szóval vigyázzatok rá, és ha tudjátok figyeljétek.
2011. júl. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kb két hetesnek saccoltam én akkor, de lehet hogy három. A szemei nyitva vannak, járni már tud, és most már eljutottunk oda, hogy eszébe jut alomba piszkítani. Miskárolást itt mi mondjuk erre is arra is, bocsi, akkor ki lett herélve, bár egyszerűbben dúrrnak nevezzük a golyónélküli cicukat:) akkor az a lényeg hogy hagyjuk a nagyobbat fújni és morogni. köszi az eddigi válaszokat!
2011. júl. 10. 11:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ne foglalkozzatok a kicsivel sokat, és ha ott a nagy csak őt simizzétek a kicsit ne! MEg ha a nagy meg a kicsi egy helyen van esetleg adhattok a nagynak jutalomfaélatokat, amikor épp jól viselkedik és nem akarja felfalni a kicsit.
2011. júl. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!