Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mindenkinek a macskája hallgat...

Mindenkinek a macskája hallgat a cic-re és sicc-re? Én nem úgy neveltem az enyémet és érdekel, hogy van-e erre a 2 szóra nem hallgató macsek.

Figyelt kérdés
Idióta kérdés, de érdekel. :)
2011. júl. 12. 11:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Van. De amúgy ezek ösztönös dolgok. A "macskanyelv"e van utánozva velük.
2011. júl. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hallgat rá - ha éhes vagy ha kedve van :P A barátom macskája meg kiskorától úgy lett szoktatva, hogy csak a nevére hallgat, azt is csak a barátom mély hangján, jellegzetes hangsúlyával. Ciccet leszarja :D
2011. júl. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem névre, hangra hallgat.
2011. júl. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A siccre - jól megnyújtott, fújós s-sel a legtöbb cica hallgat, hiszen a fújásra hasonlít.


A ciccel már nehezebb a helyzet, mieink nem hallgatnak rá, sőt a nevükre sem... Egymás neveire hallgatnak, hisz ha a másik macskát hívjuk, akkor felmerül a veszély, hogy lemarad valamiről. :)

2011. júl. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az enyém a siccre nem csak a ciccre.
2011. júl. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Nem névre, hangra hallgat."


Lehet, mert ha én hívom a nevén, általában nem jön! A barátomnak meg rohan, mintha kutya lenne. :D

2011. júl. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És nem gondolom ösztönösnek! Az észtek "ksz ksz ksz"-vel hívják a macskát, az amerikaiak meg "kitty kitty kitty"-vel a cicc megfelelőjeként.
2011. júl. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hallgasd meg, mint ugyanazt de máshogy utánozta!
2011. júl. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én macskám elég érdekesen lett nevelve, egészen kicsi korától kezdve úgy bántunk vele, mintha családtag lenne, beszéltünk hozzá, meg ilyenek... és ő például arra hallgat, hogy "Légy szíves, gyere be!", a Cicc-cicc nagyjából nem is ismert fogalom a számára. XD

Csak onnan tudja, hogy ilyen is van, hogy a másik 2 cicánkat így szoktuk hívni etetésnél, ők nagyjából normális macskák, nem képzelik ennyire embernek magukat, és a "cicc"-re hallgatnak. Viszont a másik macska magasról tesz a ciccre, őt szépen kell megkérni, hogy jöjjön. XD

2011. júl. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Sokat kések evel a válasszal, de az én egyik macskám nagyon sok mindent tud... Szóval ha a nevét kimondom egyből r néz, ide jön, a cic-et kicsitagasabb hangom mondom (nem tudom hogy miért...)a sicc pedig kb. ssss vagy ilyesmi... 2 éves kislányom rá is hallgat, és ő is csak ssss-zik ha van valami baj, mondjuk ha felmászik az asztalra a macska... De amúgy régebbi macskám nem hallgatott semmire...
2017. aug. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!