Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtunk egy kb.1-1,5 hónapos...

Találtunk egy kb.1-1,5 hónapos kiscicát. Mit tehetünk érte? Mit szabad enni adnunk neki?

Figyelt kérdés

A kishúgom tegnap este odakint talált egy magára hagyott kiscicát egy leragasztott kartondobozban (el tudjátok képzelni, hogy valaki ebben a hőségben kitesz és a sorsára hagy egy ilyen pici cicát?!).

A cicus ránézésre maximum 1 vagy 1,5 hónapos lehet. Nagyon kis picike még, viszont rendkívül élénk, eleven, játékos. Teljesen egészségesnek tűnik, nincs férgességre utaló soványság nagy étvággyal párosulva, parazitákat se találtunk benne, a kicsi nagyon kedves, bújós és rettentő virgonc. A szemei is tiszták, nem csipásak. Teljesen jól van, úgyhogy azt gondoljuk, csak nemrég tehették ki szegénykét...


Az a kérdés, hogy mit adhatnánk neki? A tehéntejet a laktóz miatt nem lehet, ugye, mert az ilyen kis korban nem tudná megemészteni.

Van itthon 2 idősebb cicánk is (egy 9 éves meg egy 1 éves), esetleg az ő száraz tápjuk vagy a konzerves/aluttasakos eledelük jó lenne a picinek? Ha nem, még ma elmegyek egy kisállatkereskedésbe, és veszek neki mindent, ami csak szükséges, de addig mit adjunk neki enni?


2011. júl. 13. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
hát mikor érkezett a mi kuskutyánk tejet adtunk neki,mé nem hallottam hogy nem szabadna neki tejet adni:/ de szerintem ha száraz pápot el tudja rágni add neki aszt vagy ha van ijen folyósabbat, ne olyan szárazat.
2011. júl. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előző válaszolónak: hasmenése lesz a tehéntejtől.

Szerintem konzervet adjatok még, bár biztos megenné a száraztápot is, de a macskák általában jobban szeretik a konzervet(az enyéim legalább is).

2011. júl. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem megkérdezni, hogy a házi koszttal mi a helyzet? Esetleg, ha főzünk neki csirke husit, azt odaadhatjuk neki?
2011. júl. 13. 10:03
 4/5 Platypus ***** válasza:
Vegyetek laktózmentes tejez, 300valahány forint/liter. Kajának junior macskatápot vegyetek, azoknak jobb a fehérjetartalma, mint a felnőtt tápoknak. Tetszőleges márka jó, csak a nagyon reklámozottakat kerüljétek el, mert azokban olyan ízanyagok vannak, amibe a macska belebolondul és hajlamos csak azt megenni. Az állatorvosunk szerint ezt mindenképpen el kell kerülni. Főtt/sült husikat adhattok neki, csak ne legyen agyonfűszerezett és sózott. A nyers disznóhúst meg messziről el kell kerülni. Dokihoz mindenképpen vigyétek el, mert még akkor is férges nagy valószínűséggel, ha nem látszik rajta.
2011. júl. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

száraztápot ne!!!!!! még ne. De junior konzervet igen. Én is adtam a cicámnak szárazat amikor ennyi idős volt- találtam- és szegényt majdnem megöltem vele, nem tudta megemészteni, úh szerintem a szárazzal várni kéne 9-10 hetes koráig.

Tej: laktózmenteset.

2011. júl. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!