Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szobacicák karmait le lehet...

A szobacicák karmait le lehet vágni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 13. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen de nagyon óvatosan!először inkább vidd el állatorvoshoz,h.megmutassa,h.kell!a körömből csak kb.2-3 millimétert szabad mert az már nem élő.Pont úgy mint az embernél.
2011. júl. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
igen, de nemmagyon hagyják:)) nálunk is kétemberes volt, a férjem kesztyűben fogta a cicát én pedig csiptetővel gyorsan levágtam a körmét. vigyázni kell nagyon , nehogy megsértsük.
2011. júl. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi mindig vágjuk, így sokkal kényelmesebb a cicának és nekünk is. Mi vettünk direkt ilyen macska karom vágó, és nagyon szépen lecsípi a köröm éles végét. :)
2011. júl. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
és ha levágom az éles végét akkor nem tesz kárt a bútookban :D mert igazából ettől félek... :)
2011. júl. 13. 13:51
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi is vágjuk neki de így sincs garancia rá hogy a bútorok megússzák sajna. Nekünk is vágott karommal kapta szét a kanapé huzatát, már cafatokban lóg. Bár mióta van egy majdnem plafonig érő kaparó rúdja azóta szerencsére inkább azt részesíti előnyben.
2011. júl. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
kaparó rúdon én is gondolkoztam de egy ismerősöm azt mondta h megy idő után megunják :/
2011. júl. 13. 14:28
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is vágom, és nem tesz kárt a bútorokban, lekopogom, mert azt vettem észre, h akkor kapar eszelősen amikor nagy neki a körme, ha látom, h már nem tud vele mit kezdeni, és mindenhol kaparni akar levágom, béke van.

Mondjuk ő inkább rág, pl a bőrfotelem karfáját, szerencsére nem nagyon látszik :D


De óvatosan, keress rá a neten egy képre ami ábrázolja hol futnak az idegek, és utána. De nem írtad mekkora a cicc, mert ha nagyon kicsi akkor óvatosan mert akkor még nem látszik túl jól, h hol ér véget a csak szaru rész.

2011. júl. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

értem hát remélem nem lesz vele gond :D

még nagyon pici... az anya kinti cica és onnan tetszett meg egy kölyök.... és átakarom "faragni" benti cicára :) szerintem elég pici még nem is hoztam be... azt sajnos nem tudom hány hetesek de szerintem majd anyut megkérdezem :)

2011. júl. 13. 15:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Simán át tudod faragni! Amgy könnyű megállapítani, ha már a nagy a füle a fejéhez képest, a szeme nem kék, és ügyesen mozognak, nem bénáznak, na akkor lesznek olyan 8 hét körüliek.
2011. júl. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én mindig akkor vágom amikor alszik :) de szerintem mindenképp vegyél speciális körömvágot neki (bármilyen állatboltban) A karom túlnövése szobacicáknál, keveset mozgó és idősebb macskáknál fordul elő. Nagyon könnyű felismerni a karomtúlnövést, mert az állat kemény talajon járva kopog, súlyos esetben csúszkál. Továbbnövekedve a karmok belenőnek a talppárnába, ez már fájdalmat és fertőzés esetén talppárna-gyulladást is okoz. A túlnőtt karmokat speciális macska körömvágó ollóval vágjuk le.
2011. júl. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!