Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan veszitek rá a cicátokat...

Hogyan veszitek rá a cicátokat a fürdésre?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom megfürdetni, össze vissza karmol, nem tudom megszoktatni vele.

Esetleg valami tanács?


2011. júl. 13. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán miért akarod fürdetni? A macska eléggé "öntisztuló", szépen megmosdatja magát.
2011. júl. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Fokozatosság.

Először nyugtasd meg,tedd az öledbe,majd kezd el vizes kézzel simizni.Aztán egy icipici kellemes hőmérsékletű vízbe tedd bele.Közben dicsérd,nyugtasd simogasd....majd egyre több vízzel ugyanezt...végül jöhet ma sampon.

2011. júl. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*majd a sampon.
2011. júl. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg először egy kis nedves szivaccsal "simogatni", törölgetni, olyan lenne neki, mintha egy másik cica tisztogatná. És ha ez már megy, megszokta, azután egyre nedvesebb, vizesebb szivaccsal próbálkozhatsz. A gerincre vigyázz, mert azt nem szeretik, ha simogatva van, a fejecskéjével kezd, aztán a mellkasával, lábacskával, majd ezután a háttal. De csak addig csináld, amíg jól esik neki, szóval ne erőltesd, inkább, majd többször próbálkozz. Semmi esetre ne tedd bele rögtön egy lavór vízbe, vagy zuhanyozd le, mert egy életre megsértődik :)
2011. júl. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

megszoktatni nem is igazán lehet...

Egyébként mi kb félévente fürdetjük csak a macskát, gyakrabban nem is kell, max ha kijárós és hosszú szőrű mellé.


én úgy csinálom, hogy langyos vizet engedek a kádba, kb annyit ami a macska hasát már biztos eléri, ebbe teszem bele a macskát, a kád vizével leöblögetem, így fürdetem meg (persze bio-samponnal) és a végén leengedem a vizet és nagyon gyenge vízsugárral leöblítem a cicát, míg a kádból folyik le a víz. így kevésbé sokkolja, mintha rögtön a zuhannyal kezdeném.

és mindig! ott van valaki, aki segít fogni a macskát vagy beáll a kádhoz, hogy ne tudjon a cica kiugrani. Máshogy nem működik, egyedül nagyon nehéz macskát fürdetni, mindenképpen kell szerintem még egy valaki :)

2011. júl. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat:)

Az a baj, hogy még a nedves szivacsot sem állja.

Igazából most azért fürdetném, mert ha kinnt van, mindig tele lesz kullanccsal, és vettünk ilyen fürdetőt, ami riasztja a kullancsot, szúnyogot, ilyesmit.

2011. júl. 13. 11:56
 7/7 anonim válasza:
enis most furdettem meg a cicaamt :D engedek a kadba vizet es siman belerakom (meg kicsit nem tud kiugrani) aztan hagyom h megszokja (nemmegyek el ) es ha mar lenyugodott elkezdem lemosni samponnal megminden utana egy kisvodorbe engedek meleg vizet es azzal leoblitem utana beletekerem egy torcsibe es elalaszik mire felebred mar megszarad :D vagy ilyen idobe kiengedem hadd napozzzon :D
2011. júl. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!