Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám vemhes, nem tudom...

A cicám vemhes, nem tudom mióta, már így került hozzám. Ma megnéztem, és a cicijéből ahogy megnyomtam egy kicsit, valami átlátszó jött. Nemsokára szülni fog?

Figyelt kérdés
2011. júl. 15. 11:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%

1: Ne nyomkodd a macska hasát, és emlőit. Többet ártasz, mint használsz.

2: Ha van egy VEMHES macskás, és egyáltalán itt az a lényeg hogy van macskád, akkor ha kell, állatorvoshoz KELL vinned, ha valami elváltozást észlelsz, ilyen a vemhesség is, mert mi van ha hullamérgezést kap, mert az egyik kölyke meghalt a méhében, elvérzik valamiért, nem tud megindulni a szülés, stb... akkor elpusztulhat, és ez nálam már állatkínzásnak minősül. Ha nincs ennyi időd, és pénzed, ne tarts macskát...

3: Elég felelőtlen vagy.

2011. júl. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
első! ne ítélkezz, írta, hogy így került hozzá. lehet, hogy megmentette valahonnét. senki sem úgy születik, hogy mindent tud, azért kérdez!!
2011. júl. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Én kutyás vagyok, a kutyákhoz értek,és náluk a menhelyen így tanították,hogy így kell nézni.

A cicát kb 2 hete,nagy pocakkal szedtem ki egy kutya szájából. ELvittem dokihoz,elmondta,hogy mit figyeljek,pl ha zöldes váladék szivárog a hüvelyéből,vagy ha beindulnak a fájások,de nem jön kicsi. Több szülésnél segítettem kutyusoknál, tudom,hogy hogy működik. Csak azt nem tudom,hogy cicáknál honnan tudom,hogy mikor közeleg az ellés.

Nem igazán hinném,hogy felelőtlen vagyok.

2011. júl. 15. 11:57
 4/11 anonim ***** válasza:

Félidőben , tehát kb egy hónap után kezd a pocijukon látszani, hogy vemhesek. a cicijük is ekkor már rózsaszín és duzzadt. de lehet, hogy már a vége felé jár, akkor már igencsak nagy a pocakjuk. ha fekszik, látszik, hogy mozognak a kiscicák.

készíts neki puha, szellős dobozt, amit majd remélhetőleg elfogad és abban fog fialni.

állatorvossal beszélni nem árt, hogy ha szükség van rá (de nem igen szokott) "kéznél" legyen.

nyugodt, békés körülmények között a cicák maguk megoldják, ritkán kell beavatkozni.

üdv.

2011. júl. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hogy mentett cica, szép tőled a megmentése. ha már nagy a pocija , akkor nem sok idő lehet hátra. ideges a fialás előtt, jön-megy, miákol is, és sűrűn nyalogatja a hátsófelét.

ahogy előbb írtam, nyugodt körülmények között maga megoldja.azért a kutyákra vigyázz, ne legyenek közelbe.

a menhelyen pedig , ha ismerős vagy sok tanáccsal ellátnak majd.

2011. júl. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

Nem értem az első válaszolót nem vagy felelőtlen inkább segítőkésznek mondanálak! Én is tartok macskát és én is ott vagyok a fialásnál! Nekünk előtte megereszkedik az emlője és állandóan körülöttem kószál velem akar lenni hogy ott legyek ! Nem tudom az én cicámnál ez szokás de ha fialni fog azt észre fogod venni ! =) Ne aggódj csak akkor ha nem jönnek a kicsik tényleg vidd orvoshoz ! =) Remélem segitettem!

Jucus voltam !

2011. júl. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó:minek engeded szaporodni a macskád?Ahelyett,hogy ellésnél lennél ott mellette,az ivartalanításnál kellett volna ott lenned már rég.

Egyébként,kedves kérdező,vemhes állatot is lehet ivartalanítani a vemhesség utolsó napjáig.Sokkal jobb megoldás,mint hogy világra jöjjön egy rakás senkinek nem kellő macska.

2011. júl. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én azt elítélem,ugyanúgy,mint az abortuszt. Ha megellik,ivartalanítva lesz, és a kiscicák is. A kicsik itt maradnak nálam,elférnek :)
2011. júl. 15. 15:15
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Miért ítéled el?Jobb,mintha világra jönnének.Ha sok helyed van,be tudsz fogadni macskákat pl.az Illatos útról,gyakorlatilag 0 az esélye,hogy élve kikerüljenek onnan.

És ha 10 kicsi születik?Tudod,mi pénz azok eltartása,ivartalanítása?

2011. júl. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
en ugy vagyok vele h hagyom hogy felnojjenek a kicsik es elajandekozom majd oket miko eljon az ideje .tobb macskam is volt eddig de egyiket sem ivartalanitottam.es a kicsik meg megvoltak oromet okoztak mindenkinek es nm volt veluk sok gond.az ivartalanitas meg elmegy de ha az anyamacska terhes es akkor ivartakanitasz akkor elmegy macskakinzasnak.akkor mar olyan lenne mintha te olted volna meg a piciket.nm erdemes.sztem hagyd megszuletni oket gondoskodj roluk a tobbi majd idoben elrendezodik.tapasztalatboll tom.
2011. júl. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!