Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történt a kb.6-7 éves...

Mi történt a kb.6-7 éves kandúrommal? :/

Figyelt kérdés

kb havonta jár hozzánk enni (mert máshol is lakik) és egyre roszabbul néz ki:S

fekete fehér kandúr de a fekete része már szinte vörös lett:S

és nagyon borzas és gebe:S

és orvoshoz vinni nem tudjuk mert ha közelítünk felé már akkor fúj és karmol...:(


2011. júl. 16. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megijeszteni, de ezt olvasd végig. Nem lenne jó, ha még innen is ráismernél egy-két tünetre.

[link]

2011. júl. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A fekete "része" azért is lehet vörös, mert kandúr és most van a macskák párzási időszaka. Viszont az, hogy borzas, gebe, fúj és karmol, ez már súlyos is lehet. Ha fontos nektek a macska (bár, ha nem akkor is), valahogy meg kellene oldani, hogy elvigyétek az állatorvoshoz. Még nagy baj lehet belőle, ha kideürl, hogy tényleg veszett.
2011. júl. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

OMG!!!:(((((

jóh megpróbálom de téll non ijesztő....

2011. júl. 16. 11:40
 4/7 A kérdező kommentje:

amúgy az nem lehet hogy rühes?

mert amúgy egész kiskorától már ilyen kis puffogós karmolós cica volt...

2011. júl. 16. 11:45
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj meg, de azt se tudod mennyi idős pontosan, havonta jár csak hozzátok, meg sem tudod fogni annyira el van vadulva. Vagyis akkor nem is nevezheted a te macskádnak, maximum látogatónak. Én ezt nem nevezném állattartásnak. Hogy mi lehet a baja azt nem tudom megmondani, csak állatorvos tudná, de mivel ez a macska egy gyakorlatilag kóbor kandúr macska, feltételezem oltásokat sem kapott, bármi betegséget összeszedhetett, élősködőt, sérüléseket stb. Csak akkor lehetne rajta segíteni ha megfognád és elvinnéd orvoshoz.
2011. júl. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

tudtam h vki bele fog kötni...-.-"ahelyett h segítenél..áh hagyjuk...

5 éves voltam amikor hozták hozzánk és akkor már elég nagy volt és mivel KANDÚR(nem tom nálad hogy van ) ELJÁR ITTHONRÓL(van még egy kandúrunk de azt mondták ha kiheréljük ak nem megy el így hát kikaartuk herélni mindkettőt de csak a másik volt itthon ez a cica akiről szó van)és egyszer egy 4 hónapig nem láttuk kerestük mindenhol de seholse volt azt hittük meghalt :(

a szomszédunk két várossal arrébb találta meg(ő nagyon szerette a cicánkat)és hazahozta !(onnantól a mi kis kandúrunkhoz már nem lehetett hozzá nyúlni egyáltalán szinte meg sem lehetett közelíteni:///)(ellopták)

és azóta havonta jár hozzánk csak és nem tudunk tenni ellene semmit:(. ennyi.

jah és utcáról mentettük szal azért nem tudjuk h hány éves és azért mert 5 éves voltam...

2011. júl. 16. 20:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg valami betegsége lett. Akár vese probléma is. A borzasság, soványság egyértelműen betegség tünete.Ha nem volt sosem féreg hajtva, igen könnyen legyengül az immunrendszere a férgektől és bármit elkaphat másik macskától.

A 6-7 éves kor egy félig kóbor cicánál már idősödést jelent. Ilyenkor már a szervezet bármelyik része megadhatja magát.

Ha nem viszitek orvoshoz, hamarosan el fog pusztulni.

2011. júl. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!