Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol tartsam a macskát?

Hol tartsam a macskát?

Figyelt kérdés
Most nem saját helyzetről van szó, csak ugye csak 1-es szám első személyben lehet kérdezni!! Tehát, van ahol a macskát kint tartják az udvaron, mint a kutyát, van ahol pedig bent a lakásban. Én a lakás felé hajlok, hiszen egy kutya az jó ott kint az udvaron de egy cica az legyen bent nem?Mi erről a véleményetek?? Ja és ugye van aki a kutyát bolti kutyakalyával eteti, van aki úgymond MOSLÉKOT ad neki, de ez nem olyan moslék, ami az embernek eszébejut, hanem maradék kaja, vagy maradék kaják összekeverve, vagy enyhén megromlott kaják.!! Ráadásul, van aki mondjuk a macskának is ilyesmit ad((moslékot)) és a macska meg is eszi, és éli is boldogan az életét, akár kint akár bent!! SZOVAL ERRŐL MI A VÉLEMÉNYETEK?
2011. júl. 16. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nekem kutyám van,de biztos nem adnék neki olyan házi kosztot,amit már én sem ennék meg.A halat és a paprikát imádja.Mondjuk szinte mindent bezabálna,de inkább kutyakonzervnél,és száraz tápnál maradok.
2011. júl. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk 7 cica van. Szabadon ki be járkálhatnak a házban. De szerintem ha kutyánk lenne az is bejöhetne. A 21. században már szerintem mindenkinek boltban vett, vagy a macskának (vagy kutyának) otthon rendes alapanyagokból elkészített kajával kéne etetnie a cicát.
2011. júl. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A legjobb a macskának ha kint is lehet meg bent is.. Szerintem nem olyan nagy ügy ha házi kosztot kap az állat de jó ha vegyesebben van.. táp meg ilyenek..

3 a benntartásról nekünk volt egy cicánk aki csak bent volt.. Eléggé eltunyult stb.. nagyon kiszolgáltatott volt.. Sokkal életrevalóbb volt az a macskánk akit kint tartottunk.. De most úgy csináljuk ha be akar jönni bejön ha ki akar menni akkor meg kimegy. :)

2011. júl. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Macskának nálunk benn van a helye,bármikor kimehet-bejöhet.Majd ő eldönti!Általában benn van,mert ivartalanítva van és nemcsavargós.

Kutyát nem engednék be a házba,neki kinn van a helye szabadon mozoghat az udvaron,jó természetű nem nyúl semmihez./Golden Retriever/ Kajáról azt tudom mondani hogy legjobb a házi koszt,a tápok konzervek rákot okozhatnak a háziállatoknál.

Néha én is adok nekik tápot,konzervet de nem az a jellemző.

2011. júl. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Macskák többsége kint is megvan (fajtától függ), de a kinti átlag életkor olyan 5-6 év, bent meg duplája, de még több is. Persze ajánlott ivartalanítani kintre és bentre is (célzok a jelölgetésre/kóborlásra kandúroknál, nőstényeknél petefészek gyulladásra, ha nincs párja). Nekem perzsa macskám van, bent tartjuk. A "moslék" alatt gondolom a kajamaradékra gondolsz, amiből előtte te is ettél. Főtt husikkal mi lenne a baj? (sertéssel vigyázni azért). Romlott húst ne, de frisset megehetik. Az állateledelek viszont pont nekik vannak összeállítva, csak sok igen silány minőségű.
2011. júl. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

17:09 vagyok természetesen az én cicáim is esznek házi kosztot. A csirke csontot is meg szokták kapni. Ha valamilyen kaját szeretnek (pl: húsleves, tojásleves, csilisbab stb...) akkor külön szoktam adni nekik tálban, de fontosnak tartom hogy rendes nekik való kaját is kapjanak.


meg persze az orvosi ellátás is fontos ha beteg, meg a féregtelenítés, ivartalanítás ezek mind fontosak szerintem a felelős állattaartáshoz

2011. júl. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a kimerítő válaszokat! Minden választ hasznosra értékeltem!
2011. júl. 17. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!