Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha mostanában gyakran puszilom...

Ha mostanában gyakran puszilom a macskám, lehetek férges?

Figyelt kérdés
2011. júl. 18. 11:42
 1/9 anonim válasza:
A férgesség csak cicákra veszélyes, de ha puszilgatod is, mindig mosd meg a szád s a kezed is.
2011. júl. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sok betegséget lehet kapni kutyától macskától így.

Főként ha más állatokkal találkoznak...

2011. júl. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kivéve, ha rendszeresen kap féreghajtót.
2011. júl. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A férget össze lehet szedni a cicától, egyszer kiskoromban a nagymamám macskájától sikerült nekem is megkapnom. De azt megoldja az orvos. ad valami gyógyszert aztán kész.

De most is van 7 cicám , már 3 éve. Rendszeresen féreghajtva vannak, és én is puszilgatom őket. tőlük nem lettem férges :D

2011. júl. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Itt a titok, kiskorodban. Egészséges felnőttekre nem veszélyes, mert nem engedi az immunrendszered, h kikeljenek benned. Ha gyengébb vmiért az immunrendszered, megeshet, szóval javallot kihajtani. A tabletta kb 300 ft, 3 havonta kell hajtani ha kinti cica, és 6 ha benti.

A cicától meg nem lehet csomó betegséget megkapni ahogy a kutyától sem. Szám szerint: esetleg férgeket, toxoplazmózist-de ezt nem jól átsütött hústól is megkaphatod, és csak egy náthának érzékeled leggyakrabban, nagyon elenyésző hányadban súlyosabb, ill terhesekre veszélyes, bőrgombát, de azt te is átadhatod neki, veszettséget, de hát oltani kell. Ennyi.

2011. júl. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

T.utolsó hozzászóló! A betegséget félre lehet érteni. Érts úgy sok betegség hordozója lehet, amit pl. puszilgatással át lehet venni a hordozó állattól. Pl nem látjuk, előzőleg egy több napos kukacos dögöt kóstolgatott kedvencünk, utána meg puszilgatjátok.

Erről írtam tulajdonképpen, de ha ez így rendjén van, áldásom rá. Én nálam ezt nem engedném...

2011. júl. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A macskák nem dögevők, azt eszik meg amit levadásznak, a több napos dög, nem gerjesztik be őket. Természetesen ezen logika mentén minden percben mossunk kezet, mert bármi bárhol lehetett azelőtt, mielőtt megfogtuk. Szerintem nem kell ezt túlaggódni.
2011. júl. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

OK.

Bocs, akkor fokozzuk: levadász a macska egy madárinfluenzától kissé legyengült verebet...

Továbbá: ha nem az én macskám vadássza le, de szexel azzal amelyik levadászta....ilyen egyszerűen terjed, csak sokan nem hiszik el amit nem látnak. Nyállal, stb...

Ha mikroszkópba néznének, sokan még az utcára se mernének kimenni...puszilgassátok bátran.

2011. júl. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy gazdás cica eleve kap féreghajtót rendszeresen. Ha nálad is így van, ugyan miként kaphatnád el tőle azt, ami nincs?
2011. júl. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!