Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges, hogy a 7 hónapos...

Lehetséges, hogy a 7 hónapos nőstény cicám első tüzelése csak 5 napig tartott?

Figyelt kérdés
Tapasztalatlan vagyok ez ügyben. Múlt hét szombattól szerdáig tüzelt, nem volt olyan vészes. Kellette magát, alig evett, fetrengett, kicsit nyávogott. Gyanítom nem ez volt az egész, jön még a java? Köszönöm a válaszokat!
2009. ápr. 3. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A tüzelésnek 3 szakasza van. Az elsőn vérzik, aztán fogamzásképes, majd van egy levető szakasz. Minden macska másképp viselkedik tüzelésnél, de az első tüzelés lehet "ártalmatlanabb" is.

Ha viszont álvemhes lesz, az is lerövidítheti a tüzelési szakaszt. Figyeld, az álvemhesség nagyon sok gyulladásos/daganatos betegség kiindulópontja lehet.

Ha nem tenyészállat, akkor itt az ideje az ivartalanításnak.

2009. ápr. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Nekem már több nőstény macskám is volt, és mindegyiknél kb egy hétig-6 napig tartott a tüzelés. vérzést soha egyiknél sem tapasztaltam. a mostani nőstényem is tüzel jelenleg. mindegyiknél, ennél is úgy keződik a hoppáré, hogy előtte való nap sokat fetreng, kényeskedik, bújik, aztán másnap elkezd ordítva nyávogni és folyton hempereg meg emelgeti a fenekét.
2009. ápr. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

én első

A macska tüzelése 6-8 napig tart, de ebből az elejét és a végét simán elnézheted. A macska nagyon szépen rendben tartja magát, tehát a vérzést csak akkor látod, ha kifejezetten figyeled.

Viszont készülj fel arra, hogy 1-3 hét múlva újra tüzel a macskád, tehát ismét csak hangsúlyoznám, hogyha nem tenyészállat, akkor ivartalanitsd!

2009. ápr. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a korrent válaszokat, ivartalaníttatom.
2009. ápr. 3. 14:25
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az állatorvosunk azt mondta,7-10 napig is tarthat. nálunk csak 3 napig tartott,de az én cicukámnak petefészek cisztája volt,emiatt volt rövidebb ideig a tüzelés.
2009. ápr. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Én nem emlékszem, hogy hány napig tartott a tüzelés, de vérzést nem tapasztaltam pedig egész nap vele voltam. Viszont a tüzelés után elkezdett váladékozni hasonló folyása volt mint ami nekünk szokott lenni. Gyanúsnak találtam, ezért elvittem dokihoz, aki azt mondta hogy sürgősen ivartalanítani kell, mert gyulladása van, amit nem tudott már kezelni. Még jó, hogy nem hallgattam senkire mert akkor talán már nem élne.Mindenki azt mondta, hogy biztos még tüzel.
2009. ápr. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!