Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék befogadni még...

Szeretnék befogadni még egyet. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Jelenleg két cicám van. Egy ivartalanitott nöstény és egy iv. kandúrcica. A fiut találtuk mikor a leányzo már 2-3 éves volt. Még mindig nem szokták meg egymást teljesen (néha kergetöznek de van hogy nyugiban tudnak egymás mellet feküdni), pedig ennek már 2 éve. Most szeretnék befogadni menhelyröl még egy cicust. Lány vagy fiu legyen? Ha ivartalanitott akkor jobban beilleszkedik? A többiek hogy fogják fogadni, ha még ök se békültek ki teljesen?
2011. júl. 21. 14:17
 1/10 anonim ***** válasza:
sztem azzal jársz jól ha egy kölyök cicust fogadsz be, ő hamarabb alkalmazkodik a felnőttekhez mint egy idős "szenilis" macska. am sztem jobban jársz ha lány, domináns kandurbol elég egy a háznál, abbol csak veszekedés lenne ha kandurt vinnél haza. (gondolj a háremekre. egy a pasi és nem tür meg mást, de felesége lehet több is...ez az állatoknál is érvényes;) )
2011. júl. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ha egymást 2 év után sem nagyon fogadták el. Egy 3dik cica érkezése még jobban felkavarná az állóvizet. Ha mindenképp szeretnél akkor csináld. De nagyon gondold át még ezt. Én nem nagyon tanácsolom.
2011. júl. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi az ÉRTELMES válaszokat. Amugy meg nem mondom hogy nem szeretik egymást inkább ugy jellemezném öket hogy eltürik egymás társaságát. Nem a legjobb spanok az biztos. Amugy ha kiscicát hoznék nem bántaná öt a nagy kandur? Vagy mivel ivartalanitva van ezért nem?
2011. júl. 21. 14:36
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem először is ivartalanítsd a fiú cicát is, már az is segíthet a jelenlegi helyzeten.

Amúgy a cicák ugyanúgy vannak vele mint az emberek, nem minden másik cica szimpi nekik! Tehát ha hoznál egy harmadikat lehet azt szeretnék. Lutri.

2011. júl. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Na és ha felkavarná az állóvizet? Max. átrendeződnek a hatalmi viszonyok.

Egyébként tényleg segíthet,ha kiscicát hozol, őt valahogy védelmezik, meg tanítgatják a nagy cicák, átmennek egy kicsit játékosba, szóval szerintem az tuti nem okozna gondot. Én bevállalnám és jó dolog segíteni egy menhelyes ciun:)

2011. júl. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 LViktória válasza:

Szerintem nem számít, hogy felnőtt cicát viszel haza vagy kölyköt. A "régi" cicák azért hisztiznek, mert féltik a nálad betöltött pozíciót. Előbb utóbb hozzászoknak, hogy bizony ott van egy harmadik és kész. Te is tudod irányítani a dolgot, hogy a "régi" cicákkal kicsit többet foglalkozol, hogy ne sértődjenek meg. Lássák, hogy te még mindig szereted őket is.

Láttam már ilyet a szomszédban. Jött egy vadi új (ráadásul kandúr) és összebalhézott a többi cicával. Aztán a háziak őt is etették, és ő minden nap jött. És egyre kevesebbet veszekedtek. Aztán hozzászoktak, hogy most már ő is ott lakik és nem szekálják egymást. De persze nem is imádják.

Ha mindannyian ivartalanítva vannak, nem akarnak már annyira kakaskodni, a veszekedések sem vérre menőek, csak megtanítják egymásnak hogy mit szabad, ki a főnök. Gondolom téged sem zavar, ha nem egymás hátán alszanak majd. De ők is társas lények, még egymás társaságát is keresik. Nekem három van, és ugyan nem érnek egymáshoz, de szeretnek egymás közelében lenni.

Nagyon rendes tőled, hogy menhelyről fogadsz örökbe cicát. Akár picit, akár felnőttet választasz, szurkolok hogy jól kijöjjön a többiekkel!

2011. júl. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi, amugy a mostani cicák mindeketten ivartalanitva vannak, egyik kommentelönek üzenem, valamit elnézhettél.. :)
2011. júl. 22. 14:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja! Bocsánat azért néztem el, mert kiírtad, h egy ivartalanított nőstény, és egy iv. kan. Azt hittem valamiért h az ivarost rövidítetted. Akkor csak nem csípik egymást, megesik az ilyesmi :) Sok sikert az összeszoktatáshoz!
2011. júl. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2011. júl. 29. 13:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Megvan már a cicu?:)
2011. júl. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!