Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam le hogy ne...

Hogy szoktassam le hogy ne szökdössön ki a cicám?

Figyelt kérdés
Van egy lány cicám aki olyan 6-7 éves és mostanság rá szokott hogy kiszökik a kertbe.Mivel a kert nem csak a miénk és több pince is van ahova elbújhat szeretnénk leszoktatni a kiszökésről.Ha csak egy pillanatra is kinyitjuk az ajtót hogy ki-be menjünk ő azonnal kifut a lábaink közt.Ha meg nincs kinyitva elkezd nyávogni hosszan és jó hangosan.Már próbáltuk büntetni finoman és erőszak nélkül ijesztéssel meg egyebekkel de nem használ,
2011. júl. 21. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
ha ki akar menni levegőzni,akkor tegyétek be macskahordóba és tegyétek ki az ajtó elé,így tud szemlélődni,és nem is szökik el
2011. júl. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ivartalanítás? utána nyugisabbak lesznek.:D
2011. júl. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A macskanevelős műsor szerint az ajtó mellé kell szerelni egy polcot, ahonnan jól kiláthat és akkor nem akar szökni.
2011. júl. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát.... elvileg nyugisabb lesz, az én cicóm valahogy ellenkezőleg változott, szeret csavarogni, és kevésbé hízelgős :(


De ettől függetlenül érdemes megpróbálni.


Valahogy próbáld elkerülni, hogy kiszökjön, mert hamar rákaphat a szabadság ízére (sok-sok érdekes felfedezni való dolog van kint, pláne más cicók szagmintája...).

2011. júl. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A cicám már nagyon rég olyan három-négy éve van ivartalanítva :)

Eredetileg kóbor cica volt csak hat éve befogatdtuk.

Nekem igazán a kiszökéseivel nincs is baj csak a folytonos szívet tépő nyávogásával meg félek amilyen lüke elmegy és vissza se talál.A polc nem rossz ötlet ablakkal is működik? Mert oda szívesen kiül és az pont az utcára néz.

2011. júl. 21. 20:51
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen persze, de amúgy az enyém is szökős volt egy ideig azt csináltam h felemeltem, kimentem és gyors bedobtam-jó nem erősen, csak kicsit hajintottam rajta, azt mondtam, marad és becsuktam. Befelé fújva és dobogva jöttem, h ne szökjön, és készen álltam az elkapásra :D

Mára megunta és megtanulta a marad szót is.

2011. júl. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 LViktória válasza:

Mi lenne, ha vennél neki cica hámot, és kivinnéd pórázon sétálni minden nap. Hátha kicsit lenyugodna hogy mégis kimehet. Persze lehet hogy őrültnek néznek a szomszédok. :D

Volt egy néni a lakótelepen, aki kertes házból költözött panelba. Volt egy szép cicája, aki kijárós cica volt, de a panel lakásban ezt nem tudták megdoldani. És a néni pórázon sétáltatta a cicát minden nap. Eleinte furán néztek rá az emberek, de utána megszokták. A cica ki tudott menni szimatolni, sétálni és a néni is örült hogy nem szökött meg vagy nem ütötte el egy autó a cicáját.

2011. júl. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!