Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy felnőtt macska megszokja...

Egy felnőtt macska megszokja az idegen helyet, idegen embereket?

Figyelt kérdés

Sajnos el kell ajándékoznom a 2 éves cicámat, mert a kerti tóból kiszedi az összes halat.

Mamámhoz vittem át, de haza szökött.:) /Igaz, mama csak 5 utcával lakik arrébb, de hihetetlen, hogy hazatalált./

Most lehet lesz egy szerető családja más városban, de nem tudom, hogy képes-e ott maradni.

Ő egy kis vadmacska, mert pici korában mi mentettük meg az éhezéstől, mert árva volt.

Azóta a "vad" életmódot éli, nem lehet "kinevelni" belőle. Rendesen kap ételt, mindent, de mégis a kukákat túrja, a kerti tóból a halakat megeszi. :( Egyszerűen már nem lehet tovább tűrni.

Vagy mi lenne a jó megoldás? :(


2011. júl. 22. 17:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%
A miénk is eszi a halakat a tóból. Veszünk időnként új halakat, és kész. A természet törvényei ellen felesleges küzdeni. Nem kell tragédiának felfogni. Ennyivel az egerek élete miatt is aggódhatnál.
2011. júl. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Ez nem ugyanolyan, mint az egér.

Hatalmas tóról van szó, amibe nem 10 halnak kell lenni, hanem rengetegnek. Annyit meg nem lehet pénztárcával bírni. Képtelenség.

2011. júl. 22. 17:08
 3/19 anonim ***** válasza:
71%
Ha hatalmas tó van rengeteg hallal, akkor pláne nem hiszem, hogy ne jutna a cicának úgy, hogy azért marad is a tóban. Egy macska gyomrának a befogadóképessége is véges. Meg aztán a halak is szaporodnak maguktól is. Nekünk nem nagy a tó (3X6 méter, másfél méter mély), 6 macskánk van, abból kettő vadássza a halakat is, mégis mindig van elég hal.
2011. júl. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
Azért akarod kitenni a szűrét mert megfog pár halat a tóból? Hát lehet hogy tényleg jobb helye lesz egy másik családnál. Biztos meg fogja szokni előbb utóbb.
2011. júl. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Igen, azért is!

Neveletlen, vadmacska. Nem lehet megnevelni. Öntörvényű.

Hiába lakott jól, képes vacsora után a kukából undorító nyers húsokat behozni.

Természetesen kidobom, ha észreveszem, de van, hogy nem veszem észre, és a kutyám meg megette a maradékot.

Félek, hogy valami fertőzést hazahoz.

És már nem azért, de a kutyámat jobban féltem.

Ezért mindenképp valakit keresnem kell a cicának.

2011. júl. 22. 17:53
 6/19 anonim ***** válasza:
81%
Igen, ez is macska tulajdonság, hogy összeszednek ezt azt és behozzák. Az enyém is hiába nem éhes, elmarja a kaját amit talál. És mi az hogy a kutyát jobban félted? Azt nem tudom minek neked macska mert szemmel láthatóan nem szereted. Tényleg sokkal jobb lesz ha egy igazán szerető gazdi kezébe kerül aki elfogadja a macska természetét, szokásait. Komolyan nem értem az ilyen embereket.
2011. júl. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ajándékozd el azt a cicust! Én egy nyolcéves cicát fogadtam örökbe kb. 4 hónapja, már együtt alszunk, puszival kelt. Szeretet kell nekik!
2011. júl. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Utolsónak köszönöm szépen, hogy a kérdésre válaszolt!


Amúgy meg szeretem a cicámat, azért nem rakom ki az utcára, mint a sok bunkó érzéketlen dög. Hetek óta próbálok normális családot szerezni neki, hogy jó legyen, és szeretetben élhessen, amihez hozzá szokott. Mert igen, szeretetben volt eddig is. Azért is nehéz megválni tőle. De egyszerűen muszáj, amiket csinál. Sorolhatnám.

A kutyusom előbb volt nálam, ő a mindenem. És hiába nagy testű kutya, a kis vadmacsek bántja. Csoda, hogy nem harapta még meg a gyönyörűségem.

Úgyhogy ne ítélj el, és ne minősíts engem.

Szeretem, imádom az állatokat. De mindegyiket másért lehet szeretni. És nekem igen, a kutyusom az első, mert ő egy önzetlen, igazi, hű társ. És nem hagyom, hogy baja essen a cicusom miatt.

Ezért döntöttem így. És szerintem a legjobban. Nekem csak az a fontos, hogy rendes családhoz kerüljön. Ennyi...

2011. júl. 23. 00:12
 9/19 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ha Neked van szíved, elajándékozni egy olyan háziállatot, ami két éve Veled él, akkor felesleges bármilyen tanács. Csak mond el a szerencsétlen macskádnak, hogy mire készülsz, Ő is biztos rögtön szalad majd az új gazdájához - BOLDOGAN - ha meghallja, hogy milyen ember nevelgeti Őt.
2011. júl. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
79%
Igen, biztosan kell féltened a nagy mamlasz kutyádat egy cicától... Nem gondolod hogy ha zavarná a kutyát a macska akkor helyre tenné? Azért nagy erőfölényben egy nagy kutya egy macskával szemben.
2011. júl. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!