Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy felnőtt macska megszokja...

Egy felnőtt macska megszokja az idegen helyet, idegen embereket?

Figyelt kérdés

Sajnos el kell ajándékoznom a 2 éves cicámat, mert a kerti tóból kiszedi az összes halat.

Mamámhoz vittem át, de haza szökött.:) /Igaz, mama csak 5 utcával lakik arrébb, de hihetetlen, hogy hazatalált./

Most lehet lesz egy szerető családja más városban, de nem tudom, hogy képes-e ott maradni.

Ő egy kis vadmacska, mert pici korában mi mentettük meg az éhezéstől, mert árva volt.

Azóta a "vad" életmódot éli, nem lehet "kinevelni" belőle. Rendesen kap ételt, mindent, de mégis a kukákat túrja, a kerti tóból a halakat megeszi. :( Egyszerűen már nem lehet tovább tűrni.

Vagy mi lenne a jó megoldás? :(


2011. júl. 22. 17:01
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Pont ez az, hogy ennyire fantasztikus a kutyám.

A szomszédban például akkora barom kutya van, hogy azért megölte a kis cicát, mert oda ment a kajájához.

Az én kutyám még akkor sem bántja. De látom, hogy mennyire idegesíti.

Amúgy veszem észre, hogy neked egy begyöpösödött macska imádó nézeted van. Gondolom más állatod nincs, csak a macskád, és az jelenti a gyerekedet. És ezt nem sértésnek írtam, hanem mindegyikünk más.

Nekem a kutya a mindenem, de a cicákat is szeretem. Ennyi.

2011. júl. 23. 18:21
 12/19 anonim ***** válasza:
80%
Én a 11:52-es vagyok, kutyám van, mégis úgy gondolom, hogy ku*vára nincs igazad. Áruld már el, hogy akkor minek fogadtad be, és hitetted el szerencsétlen állattal, két éven keresztül, hogy hű gazdája leszel, ha most kivágod, csak mert a fantasztikus, gyönyörűséges, csodálatos, türelmes kutyuskádat idegesíti?
2011. júl. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
80%
Nem sértésnek szántad mi? Amúgy van 2 macskám, egy kutyám és egy nyulam. Ja és még gyerekem is van. Kettő is. Te vagy az aki a kutyát ajnározza és a macskát csak megtűri. Nálunk egyenrangúak az állatok és eszembe se jutna az egyiket előnyben részesíteni a másik kárára, pláne nem megszabadulni valamelyiktől.
2011. júl. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Mert szerettem volna családot biztosítani neki, és nem bírtam nézni, hogy éhezik. Ezért befogadtam.

Megpróbáltam, legalább adtam esélyt neki, hogy működjön, de sajnos nem tudnak együtt élni. Nem tudja megszokni ezt a világot, hogy ez nem egy vad világ.

Ok nélkül karmolja meg a kis unokatesómat is. Egy szó mint száz, nem tudja elhagyni a vad énjét. Nem tud házi cicaként viselkedni. A másik cicám már 7 éve megvan. Ő teljesen más. Normális házi cica. Nem agresszív, nem eszi a halakat, nem karmol meg senkit sem ok nélkül, nem kukázik, és sorolhatnám ezerrel. És akármit írtok, akkor sem normális cica viselkedés, amit az enyém produkál. Ha vele élnétek, akkor tudnátok miről beszélek, de így nem.

Amúgy valóban nem sértésnek írtam. De utálom, hogy az, aki nem is ismer, próbál engem minősíteni, és azt írni, hogy nem való nekem macska. Eddig is volt, és lesz is. Csak nem mindegy, hogy milyen! És ez a nem mindegy!

2011. júl. 23. 20:45
 15/19 anonim ***** válasza:
80%
Amikor majd gyereked lesz, és rosszul fog viselkedni, azt is, majd kirakod az utcára? Mert neked lesz gyereked, de nem mindegy, hogy milyen? Befogadtad ezt az állatot, és felelős vagy érte.
2011. júl. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
80%

"Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért megszelidítettél"


Nekem két macskám van ahogy írtam is, az egyik teljesen antiszociális de kölyök kora óta. Nem lehet megsimogatni, nem lehet játszani vele mert egyből fúj és morog. Régebben még rosszabb volt, akkor az emberek fejére ugrált. De Ő ilyen és kész, ilyen a személyisége, de ezzel együtt az én macskám és eszembe se jutna kitenni a szűrét azért mert nem olyan kedves, tündi-bündi, bújós.

2011. júl. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
66%

"Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért megszelidítettél"


Ezt akartam én is írni, de egyrészt ilyen felfogás mellett, nem gondoltam, hogy a kérdező olvasta a Kisherceget, ha olvasta, nem gondolom, hogy megértette, ha olvasta, és megértette, akkor pedig tudom, hogy úgyis belekötött volna a megszelídítés szóba, hiszen Ő nem szelídítette meg azt az állatot, az Övé vad maradt.

2011. júl. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Ja ja, ismerem ezt az idézetet. Nem olvastam a könyvet, sosem érdekelt. :D

Mondhat bárki bármit, de akkor is sokkal jobbnak érzem magam azoknál, akik az utcára, vagy még rosszabb, lakatlan területre rakják ki az állataikat. Sőt! Aki meg kínozza szerencsétlen jószágokat?!

Na az ilyeneket fikázzátok, és ne azt, aki próbál minél jobb megoldást találni a problémára, ha már így alakult a helyzet.

Én nem kirakom valahova, és viszontlátásra, hanem szeretnék családot találni neki. Úgyhogy van különbség, nem is kicsi!

Amúgy köszönöm mindenki hozzászólását, és szemléletét! :D

2011. júl. 24. 22:45
 19/19 anonim válasza:
g
2013. márc. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!