Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kutyám megölte a szomszéd...

A kutyám megölte a szomszéd macskáját. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kérlek, segítsen valaki! Mi lenne a legjobb? Menjek oda, és mondjam meg nekik, vagy ne mondjam meg, csak vigyem oda a halott macskát eléjük, vagy gyorsan temessem el, és ne szóljak róla senkinek? Nagyon sajnálom a macskát, de nem hiszem, hogy ez az én hibám lett volna, mert a mi kertünkben kapta el a kutyám, és csak reggel vettem észre, amikor hozta oda nekem, hogy "nézd, mit fogtam". Szerintetek hogyan intézhetném el ezt úgy, hogy a legkevésbé legyen rossz a macska gazdájának?
2011. júl. 24. 13:44
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
39%
Ne mondd meg neki szerintem,mert hanem annyira barátságos a szomszéd,akkor meg is mérgezheti a kutyádat!!
2011. júl. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Ez igaz, mondjuk lehet, hogy így reagálna rá... De így meg mi van, ha hónapokig csak keresi a macskáját, én meg közben végig tudom, hogy hiába keresi...?
2011. júl. 24. 13:49
 3/44 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem is, ásd el a cicát, nem túl szép dolog, de legcélravezetőbb, kövezzetek meg, de így gondolom. Aztán bármire gondolhatnak, elkóborolt, stb.! A kutyus meg nem hibás, szerintem ne is említsd meg.
2011. júl. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
70%

Szomszédfüggő. Ha kedvesek és szerették a macskájukat, akkor persze, mondd meg nekik. Kíméletesen. De nem a Te hibád. Azt is mondd meg, ha legközelebb macskája lesz tartsa benn, vagy a saját udvarában. Utálom az ilyen embereket...hadd kóboroljon a macska... :S

Mi jogon jön be az én udvaromba??

2011. júl. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
36%
Elég neveletlen egy kutya az, amelyik képes egy macskát megölni... :S A miénk a csirkéket bántotta pl, de a cicákat sosem, csak játszott velük. Szerintem a kutyádat is megnevelhetnéd, a másik meg, hogy illene elmondanod a szomszédodnak, különösen, ha fontos volt nekik a cica. Egy cica kóborol eleve, ez a természetes, így nem lehet a macska a hibáztatható az ügyben, a szomszédnak igaza lesz, bármit lép.
2011. júl. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem se mondd nekik meg!
2011. júl. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
39%
Nem éppen a kutya hibálya,mert ő csak a területét védte...
2011. júl. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
77%

Mi az, hogy nevelje meg a kutyáját?!

A macskáknak meg azt kell megtanítani, hogy ne fogják meg az egeret?

Mindig is a cicákat szerettem jobban, de ez így működik, ennyi...


De hogy Neked is válaszoljak: szerintem el kellene mondanod.

De ha nem, akkor se Te ásd el, legalább hadd találják meg és temessék el ők.

2011. júl. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk jó a szomszédi viszony és én elmondanám neki, persze, megkérdezném, hogy szeretné-e látni és megbeszélném a részleteket (az eltemetést illetően).

Ugyanígy elvárnám a szomszédomtól, hogy ő is elmondja nekem és én szeretném is eltemetni, nem pedig reménykedve visszavárni. Jobb lezárni az ügyet, akármilyen rossz is a vége. Én megérteném a dolgot, erről nem tehet senki.

Én a kiscicámat csak néhány napja engedem ki pont a szomszéd kutyája miatt, első amit megtanítottam, hogy a fára kell szaladnia (a mi kutyánk volt a próbababa). 4 hónapos koráig csak a lakásban volt a macska, hogy nehogy átbújjon a dróton.

2011. júl. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
83%

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:50


szerintem nincs igazad! nekem volt már staffordshire terrierem, kenyérre lehetett kenni! de az idegenekre és a jövevény állatokra haragudott. egyébként én is haragszom, ha macska jár az udvarunkon, mert megeszi a kutyám kajáját, összejárkál mindent, piszkít. a kutya arra van hogy vigyázzon a portájára.

2011. júl. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!