Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez lesz az első ellése a...

Ez lesz az első ellése a cicámnak. Mit tegyek? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Már *mindennapos* a cicám, ez lesz az első ellése. Nagyon félek, hogy nehogy a szomszédba kölykezzen, mert kutyájuk is van és előszeretettel ölik a kiscicákat. Gondolkodtam rajta, hogy bent tartom a lakásban amíg nem jönnek a kicsik, de fenntartásaim vannak a 2 másik macskám miatt, mindkettő ivartalanított ( egyik kandúr, másik nőstény) de nem tudom mennyire jelenthetnek "veszélyt" a kölykökre. A másik, hogy azt hallottam, nem szabad rögtön világra jöttük után megfogni a cicákat, mert az anyjuk nem törődne velük, de mi van ha valami baj lesz az elléssel? Mit kell olyankor csinálni? Sajnálom, ha butaságokat kérdeztem, de nagyon aggódom, hogy mi lesz. Előre is köszönöm a válaszokat. Oh, és ha tudtok néhány jó tanácsot az utána következő hetekre, azt is nagyon megköszönném. :3
2011. júl. 24. 22:24
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

semmit.

nyugi, az ösztön elintézi:)

2011. júl. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
van egy mondás : úgy szaporodik, mint a macskák tavasszal. De mondok valamit, nyár vége felé is fialnak vagy valahogy így. Bocs, h ezt mondom, de ha bármilyen probléma is lesz az elléssel, azt pár hónap mulva bepótolja :D Sztem beviheted a lakásba, elkülönített kis dobozba, takarókkal. HA az elléssel lesz valami baj, hagyd őket elpusztulni. HA csak nem vmi szuperspéci macskád van, ami milliókat ér. Amelyik megdöglik az alomban, meg is kell dögölnie és sorry :S de ez így van.
2011. júl. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Amidala- válasza:

Szia!

Mi kibéleltünk neki egy dobozt. Az első kiscica elpusztult, nem tudom, úgy született, vagy utána :( Nem vettem észre, hogy elkezdett szülni. Aztán már ment minden rendben. Ha megszületik a kiscica, le kell nyalogatnia a fejéről a magzatmázat, hogy kapjon levegőt. Ilyenkor arra kell vigyázni, hogy ne túrja ki az előző a következőt, és az anya nyalogassa. Én odatoltam a fejét. Ha nem megy neki, lehet segíteni nedves törülközővel. Ha elkezdenek mászni, már nincs baj. A méhlepényt megeszi az anya, az jó, sok tápanyag van benne. Ha az összes megszületett, megváltozik a viselkedése, megnyugszik. Én akkor kicseréltem alatta a rongyokat. Junior kaját jó adni az anyának, meg mindent, amit megeszik, mert nagyon lefogy szoptatás közben. A mi cicánk nem bánta, ha fogdostuk a kicsiket, igaz, nem is szoptatott sokáig.

2011. júl. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :3... 2 kutya, 1 gyík, 3 macska + még a kiscicák...lassan állatkertet nyitok xDD
2011. júl. 25. 15:39
 5/8 anonim válasza:
A cicák nem ellenek hanem fialnak.:)
2011. júl. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Amugy arra szeretném még felhivni a figyelmedet ha meg akarod kímélni a sírástól akkor ne hagyd meg az összes kiscicát. Mert a nagy nem fogja mindegyiket fel tudni nevelni. Mert ha meghagyod mindet nem lesz elegendő tej. A kandur macskáktol meg nem kell féltened mivel egy háztartásban vannak. a legjobb ha dobozt bélelsz ki neki teszel bele egy puha rongyot ami nem kell
2011. júl. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Oh köszi és bocsi a téves fogalmazásért :)


Amúgy tegnap este fialt meg a szentem. 2 gyönyörű kiscica született. Most már tudjuk ki az apa, a tenyészperzsa (nem tudom, hogy kell írni xD) a másik utcából. xDDD (hát igen vonzó az én kis Bellám)... Minden rendben zajlott, a szobám lett a szülőszoba ;P...az anyuka és a kicsik is jól vannak, köszönöm a válaszokat :)

2011. júl. 31. 19:59
 8/8 Amidala- válasza:
Gratulálok az egész családnak :)
2011. aug. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!