Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska lefogyasztását hogyan?

Macska lefogyasztását hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy cicám, és nem kövér de észrevettem h kezd elhízni, nagy a pocija, és mintha kezdene úszógumisodni, így ránézel nem látszik még, de ott van. Szóval gondoltam most kapnám el a dolgot,nehogy később rosszabb legyen.


Gondoltam a tápadagját csökkentem 20g-mal, bár eddig is az ajánlott mértéket kapja, csak iszonyat lusta és semmit nem mozog.


Dobálom a labdát nem érdekli, húzogatom a horgászbotos játékát, nem érdekli, leviszem sétálni, lefekszik és nézelődik, szóval ez inkább levegőzésnek minősül.


Gondoltam a fogyi labdára, már kaptam tanácsokat h hol meg mennyiért lehet venni, de ezen kívül még tipp?


2011. júl. 24. 23:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
próbáld a lézert ,az én macskámnál mindig bejön ,amúgy szobamacska?
2011. júl. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Aha szoba maccs. Hol lehet lézert venni?
2011. júl. 24. 23:41
 3/16 anonim ***** válasza:
hát nem tudom ,szerintem a tescóban is annyi a lényege ,hogy pl toll vagy valami ilyesmi egy kis lézer pontot vetít ki szóval nem kell bonyolult dolog:Damúgy az én macskám meg rendkívül hisztis ,már az idegeimre megy:D
2011. júl. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
ping-pong labda, műegér, távirányítós kisautó(max megkergeted vele :D), vmilyen plüss, gyűjtesz igazi madártollat és azt húzogatod neki, macskamentás labda, többet asszem nem tudok :D ha egyikre sem indul be akkor jobb ha átnevezed garfieldra :D
2011. júl. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
ha nem mozdul magától rá kell segíteni. Egy kicsit megkergetni körbe a lakáson. Mi is szoktunk futkározni. Az ivartalanított cica még hajlamosabb a hízásra főleg a nőstények. Csökkentsd az adagját sétálásnál meg, ne állj meg folyamatosan kényszerítsd a sétára. Időbe telik de menni fog.
2011. júl. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Hát Garfield...csak én fogyok ezekkel, amiket írtál, mert eldobom a labdát én futok utána, visszahozom magamnak megint eldobom... stb. :D

De néha azért megmozdul, pl a szívószálat nagyon szereti :D Eldobom, azután fut.

De mióta ivartalanították olyan kis lusta dög lett :D

De a -20g táp az szerintetek jó, v túl sok?

2011. júl. 24. 23:51
 7/16 anonim válasza:
szerintem a lézer nem a legjobb ötlet. azzal csak idegesíted a macskád, oké fut utána, mozog, de hosszútávon nem jó. egy haverom egyszer áthozta a lézerét és megmutatta a macskánknak, szegényt annyira izgatta, hogy már alig bírt felállni de még mindig rohant utána. ivartalanított a macskád? sokszor azért kezdenek el hízni mert az ivartalanítás után megváltozik az anyagcseréjük, lelassul. erre vannak direkt tápok. ha megteheted a royal canin eledelek közül válogass a kedvencednek mert ezek valóban jók!
2011. júl. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
szia! Acanát kap, de ezen nem nagyon szeretnék változtatni ha nem muszáj, mert nagyon bevált,és én ezt tartom a legjobbnak. Inkább adok neki kevesebbet belőle.
2011. júl. 24. 23:56
 9/16 anonim ***** válasza:
A lézerrel vigyázni kell, mert károsíthatja a szemet ha belevilágítanak. Nyilván a felületekről szóródó fény már annyira nem veszélyes.
2011. júl. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

ok, köszi!

De a -20 g táp az sok/kevés/jó, és ha ráveszem vhogy a mozgásra akkor is csökkentsem-e az adagot?

2011. júl. 25. 00:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!