Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskánk harap, karmol,...

A macskánk harap, karmol, pedig csak egy napja hoztuk el a menhelyről. Hogyan kell megszelídíteni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 25. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Épp azért viselkedik így, mert még idegenek vagytok neki... Majd kialakul. Lehet, hogy sosem lesz bújós, de attól még messze vagyunk, hogy ezt egy nap után ki lehessen jelenteni. Nem tudni, milyen volt az eddigi élete, mi történt vele, és még Ti is idegenek vagytok neki.

Legyen egy vacka, ahol elbújhat, és Ti is békén hagyjátok. Adjatok neki rendszeresen enni, finomságokat is, kedveskedjetek neki. Közben beszéljetek hozzá. Érezze, hogy bízhat bennetek. Ha már hagyja, akkor simogassátok is. És türelem, előbb-utóbb rájön, hogy jót akartok!!!

2011. júl. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Annyit még akartam írni, hogy nagyon rendes Tőletek, hogy menhelyről fogadtatok be macskát! :)
2011. júl. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sok türelem kell hozzá. Ne kezdeményezzetek, ne nyomuljatok rá, hagyjátok, hogy mindig ő jöjjön oda hozzátok elsőnek. Ne simogassátok, csak ha ő igényli. (Most még lehet, hogy mindenben támadást lát.) Idővel megszokja az új környezetet és elengedi magát. Adjatok neki időt, ne ijedjetek meg, ha az első hónapban mindig elbújik egy sarokba.

Sok sikert kívánok...és nagyon rendes tőletek, hogy menhelyről hoztátok el!:)

2011. júl. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
meg fogja szokni nyugi:Damúgy az én makcsám 4 éves nálunk született és egy kényes kis dög:D,ha meg akarom simogatni akkor mindig hisztizik és karmol meg harap ,sajnos rosszul lett nevelve:D
2011. júl. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az első napokban hagyjátok békén, hadd szokja meg a helyet. Legyen neki kirakva mindig kaja meg innivaló.

Olyan 3-7 nap után már engedni fogja, hogy simogassátok, de a teljes beilleszkedés akár hónapokig is tarthat. A lényeg az, hogy ne sürgesd!

2011. júl. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sanyi macskám, aki szintén menhelyről jött, az első 24 órát illegalitásban töltötte, aztán 16 éven át a legkedvesebb, legbarátságosabb macska volt. Mindenféle finom falatokat tettünk a rejtekhelye elé, és sokat, megnyugtatóan igyekeztünk beszélni hozzá, hogy megszokja a hangunkat. És nem érintettük meg akarata ellenére - ez nagyon fontos a kezdetekkor. Szerencsére hamar felismerte, hogy jó helyre került, remélhetőleg így lesz a Te macskáddal is, csak adj neki időt!
2011. júl. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nyolc évesen fogadtam örökbe egy cicát. Tudom, hogy olyan helyről jött, ahol nem foglalkoztak sokat vele, de sok játéka volt meg játszóház, a párja viszont meghalt. 4 hónap alatt odáig eljutottunk, hogy nem tud nélkülem aludni. :) Eleinte ágy mögé bújt, akkor hagytam, néha hívtam a nevén, arra előbújt. Etetésnél összebarátkoztok! :)
2011. júl. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!