Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért rángatózik a macskának...

Miért rángatózik a macskának a bőre? Olyan hogy összehúzodik állandóan a bőre és amikor összehuzodik elkezd rohangálni vagy elkezdi nyalogatni, a rángatózás általában a hátán van bizonyos időközönként.

Figyelt kérdés
2011. júl. 25. 16:53
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Azonnal vidd el állatorvoshoz!
2011. júl. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
Első inkább magadat vidd el orvoshoz. Ez teljesen természetes nincs ebbe semmi az én macskáimnak is szokott néha.
2011. júl. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten minden macska csinálja, így rendezi el a szőrét. De az már nem normális, hogy emiatt szaladgál, valószínűleg bolha, kullancs vagy egyéb parazita van benne, ettől viszket neki a bőre, ezért nyalja és rohangál.
2011. júl. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Bolhás!

Akor csinálja ezt, cseppentőt, nyakörvet neki....

2011. júl. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocsi az off-ért, miénk is csi ezt pedig vettünk Fypryst azzal kenjük a nyaka körül..Akkor ez normális??
2011. júl. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, csinálhatja egyszerűen csak akkor is, ha ideges, vagy csak úgy viszket neki a bőre, mint az embernek. De ha kórosan sokat csinálja, akkor valószínűleg bolhás.
2011. júl. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Ezt nekem is szokta csinálni a cicám:) Szerintem ez teljesen normális.Ő is szokott rohangálni utána, de csak játszik. Ja és egy bolha sincs benne,teljesen egészséges.
2011. júl. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem kórosan csinálja, de akkor megnyugodtam hogy normális. Lehet az is hogy most lépett be az öreg korba 8 éves :)
2011. júl. 26. 22:37
 9/10 anonim válasza:
Az én macskámnál is ez a baj, de szerintem nem normális, mert olyan mintha látna valamit, és még kapkod is a földön utána. Neked megoldódott a problémád? Ha igen akkor mit csináltál vele?
2014. okt. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igazából már pontosan nem tudom mi volt utána, de 2013-ban sajnos elhunyt torokdaganatban :( Ugyanezeket a tüneteket produkálta akkor is amikor kiderült a torokdaganat, csak már akkor enni se tudott. 2013 elején derült ki és fél évet bírt ki utána, de úgy, hogy szinte mindennap dokihoz kellett vinni injekciókra, hormonokat kapott stb. mert műteni nem lehetett annyira súlyos volt. Néha van a macskáknak, hogy megbolondulnak de sajnos ez már nekünk a tünetek voltak (feltehetőleg ekkor indult meg a daganat növekedése 2011-ben ugye mert akkor írtam ezt a kérdést ki) ha sokat csinálja szerintem vidd el orvoshoz.
2014. okt. 9. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!