Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baj van! Oda ment, ahová nem...

Baj van! Oda ment, ahová nem kellett volna. Hogy csalogassam ki?

Figyelt kérdés

Hoztunk három új kiscicát...

Már megvolt a helyük a terazson, körbe volt zárva, hogy amíg idegesek az új helytől, nehogy elszökejenek, meg ilyenek...

Erre azon gondolkozunk, hogy hova a fenébe tűntek egy óra alatt, és kiderült hogy bemásztak a konvektor csöve alá... (le volt véve kivülről a védőburka, a lényeg, hogy kb. 6-7 centis lukba bementek a sötétbe, hárman is...

A fejüket látjuk, ilyedten pisglognak...


Hogy tudnánk őket kicsalogatni? Kijönnek egyáltalán maguktól?


(köszönöm a jóindulató hozzászólásokat, erre nem számítottunk sajnos...)


2011. júl. 26. 19:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem kajával lesz a legegyszerűbb kicsalogatni, egy szelet felvágott csodákra képes. Ha rögtön nem jönnek ki ne aggódjatok, majd kijönnek ha megéheznek.
2011. júl. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Igen, a sonka csodákra képes az én cicámnál is. Ne aggódj, ki fognak jönni! Ne ijesztgesd őket, csak tedd le a kaját a lyuk elé. (tudom, hogy nem direkt ijesztgetnéd, csak egy idegen embertől is megijednek)
2011. júl. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ok köszi remélem is...

Megpróbálkozunk majd a kajásdival...

2011. júl. 26. 19:09
 4/15 anonim ***** válasza:

Sztem is tegyetek oda kajcsit, és inni, előbb-utóbb biztosan kijönnek. Fontos, hogy ne legyen nagy "forgalom" a lyuk környékén, mert annál később jöhetnek ki.

Illetve ha kis is jönnek (és pont meglátjátok), akkor ne tegyetek semmit, ne szaladjatok oda, ne kiabáljatok, csináljatok úgy, mintha semmi sem történt volna, ne is figyeljetek rájuk. Persze ha tudjátok, akkor kerítsétek el majd valahogy azt a lyukat :)

Majd megírod mi lett?

2011. júl. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
a sonkát vagy parizert mozgasd ide oda lassan a kezedben,úgy,h a lehető legtöbb része lógjon,de lassan mozgasd!Nálunk ez mindig beválik.Nagyobb az esély h kijönnek,ha csak a sonkát látják,és téged nem ;)
2011. júl. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Egyenlőre sajnos nagyon jól elvannak bent...

Felkajáztam a lyuk száját, (kb. 50 cre van a talajtól, oda ugrottak fel és másztak be) és folytattam a falatok kirakását a kövön is... Hátha kiugranak.


Az jó hír, hogy az első macska amikor bement fejjel befelé, nemsokára kijött a lyuk szájához, de immáron fejjel kifelé, tehát meg birnak fordulni:)

Csakhogy aztán olyasmi történt uyge, amire nem igen számítottunk... Reménykedtünk, hogy kijön idővel, erre még a másik kettő is utánament ... :p

Amikor kimentem megnézni, hogy kijött-e már a legelső, akkor tűnt el a szemem előtt a harmadik kiscica farka... Elkaptam, de nem volt szivem kirángatni... Éreztem, hogy kapaszkodik, és inkább beengedtem.


Nem tudom, hogy estre felbátorodnak-e... Ha nem változik reggelre a helyzet, lehet, hogy hívunk szerelőt, szétkapatjuk a szerkezetet, és kiszedjük őket:)

2011. júl. 26. 19:45
 7/15 A kérdező kommentje:
*estére felbátorodnak-e.
2011. júl. 26. 19:45
 8/15 anonim ***** válasza:
Hát, igen. Lehet az a farokhúzás nem kellett volna :) D szerintem ki fognak jönni az éjjel. Megnyugszanak, csend lesz és sötét, akkor előbújnak majd.
2011. júl. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Na, kijöttek ketten, a harmadik úgy lett kiszabadítva, hogy szétszedtük a szerkentyűt, deht mindegy, élnek és virulnak...:)


Mostmár kicsit könnyebb azért, az egyik felmászott a fenyőre, a másik kettő meg alatt bújócskázik.

Dobozban kellett őket elhoznunk ide, kb. 25 perces volt az út kocsival... Úgy látszik, megsértődtek, de legalább már ettet-ittak:)

2011. júl. 27. 08:13
 10/15 anonim ***** válasza:
:) no akkor most már vigyázz rájuk, és szeresd őket nagyon!
2011. júl. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!