Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam rá a kiscicáma...

Hogy szoktassam rá a kiscicámat az alom használatára?

Figyelt kérdés
A napokban érkezett hozzánk a 6-7 hetes kiscica. Mivel még bent kell lennie, szeretnénk rászoktatni az alomra. Jelzi ha dolga van (nyávog), de nem mindig vesszük észre mert sokszor hisztizik magában, ugyanígy. Emeletes a házunk, ezért néha fent van, néha lent (még nem tud lépcsőzni). Az alom lent van. Ha ez valamiben fontos, akkor a cica lány. Segítsetek! :)
2011. júl. 26. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Sokszor már akkor tudja,hol a "helye" amikor csak belerakod az alomba...ha így nem,akkor ha látjátok,hogy kell neki,akkor rakjátok bele.egy idő után megszokja,ha minden igaz..:)
2011. júl. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De célszerű mindig odatenni az almot ahol épp van a cicus.
2011. júl. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindegy hogy mi a neme még amíg kicsi bár utánna sem lesz nagy jelentősége.Evs után néha betehted az alomba meg ha kapar a kajás tál mellett,nyávog akkor is.A tlcát sajnos vinni kell utánna de mindig ugyanarra a helyre kell tenni:)
2011. júl. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nekem 3 cicám van, mind külön érkezett, és egyiknek sem okozott gondot az alom használata. Odavittem, beletettem az almostálba, ha akkor épp nem volt dolga, kimászott, de megszagolgatta (a cicák eszméletlenül kíváncsiak), és utána már odajárt. Egy egészen rövid lecke elég neki, és tudni fogja a dolgát, talán a kétszintes házban célszerű egyszerre egy szinten rászokatni, a többi majd kialakul. Ha meg már kijárós lesz, a legtöbb dolgát el is végzi odakint. Sok örömet a cicához!
2011. júl. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha kell neki akkor tedd bele. Amúgy úgy tudod rá szoktani hogy beleteszed a két első lábával pedig elkezdesz kaparászni vele, ezt többször is elismételheted (naponta többször ha nem szokik rá rögtön). Ha pedig valahova már odakakilt tedd az alomba, ha pedig a rászokás elején jár ne tisztítsd ki érezze hova "csinálta" legutóbb és megint oda fog.
2011. júl. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget és a tippeket, a kiscicám már profin használja az alomját! Nagyon büszke "anyuka" vagyok :D
2011. júl. 30. 01:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!