Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jézusom! Elkaphattam tőle?

Jézusom! Elkaphattam tőle?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a helyzet,hogy a macskámon ilyen apró fehér élősködők jelentek meg kb. 1 hónapja.A gyógyszertárban vettem neki több féle port,sampont,de ne igazán használ neki.Tudom,hogy nem lett volna szabad,de én ugyan úgy az ölembe ettem,babusgattam mint azelőtt. Most epdig a hajambantaláltam több ilyen korpához hasonló valamit. 2x átmostam a hajam,de még benne van,de nem mozognak.Korpa,vagy elkaphattam tőle??? Jövőhéten viszem állatorvoshoz.De magammal mit tegyek ha elkaptam?Tetűírtó vagy ilyesmi?

Előre is köszi.

19L


2011. júl. 27. 15:18
1 2
 1/15 anonim válasza:
Amíg nem tudjuk, hogy mivel is állsz, vagy mit kaphattál el, addig segíteni sem tudunk! Menj el minél hamarabb állatorvoshoz, és kérdezd meg tőle, hogy ezt el lehet-e kapni, mennyire veszélyes, mi ez egyáltalán, stb...
2011. júl. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
tetű csak emberről emberre terjed (a hajtetű meg lapostetű is)... a fejeden az a fehér cucc pedig korpa. az meg nem harap, vegyél hedendsólderszt és semmi pánik.
2011. júl. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nagyon remélem,hogy csak korpa! :S Cicám eléggé kopaszodik miatta. :S Majd a dokitól megkérdezem,hogy fertőző-e..
2011. júl. 27. 15:30
 4/15 anonim ***** válasza:

Azért a korpát megismeri az ember, nem? Ha meg valami élőlény azt is megismered.

Ha meg ismeretlen lakói vannak a macskádnak nem árt dokihoz vinni még mielőtt elpatkol hirtelen, nagyanyám macskájának is valami bogarai voltak, 2 hét múlva vittük csak orvoshoz, de már nem tudott segíteni rajta, mert az már késő volt.

Nem nagyon terjed macskáról emberre semmi sem egyébként. Legalább is én nem hallottam róla, pedig 19 éve vannak macskáink.

2011. júl. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Szia!


A hajad simán lehet éppen most korpás a macska bajától függetlenül. Ha valamilyen élősködő petéi, akkor azok valószínűleg a hajszálakra, kicsivel a fejbőr fölé vannak rögzülve, nem potyognak ki a hajadból könnyen, hanem direkt a szálról lehet csak lehúzni őket.


Én a helyedben megkérdezném az állatorvost, hogy pontosan mik ezek az izék a cicádon, és meg tudja-e mondani, hogy emberre átterjedhetnek-e (tudnia kell válaszolni, de ha már csak a bogarak nevét megmondja, akkor utána tudsz nézni a neten te is.) Szerintem nem kend le a fejedet tetűirtóval, amíg nem biztos, hogy a macsekról átköltözhetett néhány hozzád, illetve hogy nem korpa. Ha meg a bogarak, akkor igyekezz úgy időzíteni, hogy a macsekból meg a hajadból egyszerre pusztídsd ki őket, nehogy visszafertőzzétek egymást. A macskádra a doki fog tudni adni hatékony szert, és meg kell tőle kérdezni, hogy ha megfertőzött, akkor te mit tehetsz ellenük. Néha van ugyanannak a gyógyszergyártónak az adott élősködő ellen speckó embereknek való cucca, ha tetűirtó nem jó rá.


Kitartás, és ne idegeskedd magad halálra!

2011. júl. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
nem ártana a macskát elvinni orvoshoz a megfelelő kezelésért és akkor nem kéne pánikolni sem és a macska sem lenne beteg
2011. júl. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Megpróbálok nem idegeskedni.

Írtam már,hogy jövőhéten viszem,jelenleg elég nehéz lenne,mivel az egyetlen állatorvos a közelben szabadságon van.

2011. júl. 27. 15:54
 8/15 anonim ***** válasza:
azért viccesnek tartom, hogy az itt kérdezgető, állatorvoshoz nem menő emberek közelében min 50-100 km-es körzetben sosincs állatorvos...most vagy baromi nagy országban lakunk, vagy baromi kevés állatorvos van, vagy baromi hülyék az emberek...
2011. júl. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló én is viccesnek tartom,hogy falun élek,autóm nincs,a legközelebbi város 28 km-re van,és az itt dolgozó állatorvos pedig épp valami tengerparton sütteti a hasát. Buszra nem engednek fel sem vonatra macskával (pedig itt csak az a 2 közlekedési eszközvan) Kérlek ne álltalánosíts,mert lehet ,hogy valaki puszta lustaságból,vagy anyagi hátrány miatt nem viszi el az állatát doktorhoz,de én nem tartozom közéjük!!
2011. júl. 27. 18:27
 10/15 azalmodo válasza:
mosd meg a macskádat hedendsóldersz-el ! :D
2011. júl. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!