Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Többmacskások, hogy oldjátok...

Többmacskások, hogy oldjátok meg az etetést?

Figyelt kérdés
A kicsinek Junior tápot kéne enni, de ő inkább a nagy steril tápját eszi, akkor most mit csináljak? Nem tudom őket szeparálni, nem sok értelme van, akkor később csórja el a nagy tápját.
2011. júl. 28. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát én a kismacskáknak is felnőtt tápot adtam, semmi bajuk nem lett tőle.

Ez a junior táp csak marketingfogás.

De ha ennyire zavar, akkor ne hagyd kinn előttük a kaját egyáltalán, csak amíg esznek.

Mást nem nagyon tehetsz.

2011. júl. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Két tálból etesd őket távol egymástól vagy ha lakásban tartod őket akkor külön szobába etesd őket.
2011. júl. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Ez attól függ, hogy mennyire pici az a cica, a miénknek még whiskas macskatejet kellett venni, olyan pöttöm volt. Amúgy ha magától eszi a felnőtt-tápot, akkor hagyjátok rá. Hacsak nem kifejezetten öregebb vagy valami speciális táp. A Friskies szerintem nagyon jó, a pici a tej után rögtön azt kapta és nem lett semmi baja (persze csak szárazat). Esetleg májkrémet, vagy hasonlót.



A *szétválasztással* nekünk is volt bajunk, amikor a kiscica ideköltözött hozzánk az idősebb macskánk mellé. Gondolom a tiétek is inkább otthagyja a picit, amikor az eleszi előle a tápot. Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy az elején a konyha 2 egymástól távolabbi részébe tettük a tálkájukat. Ha meg a kicsi mégis kitúrta a másikat miután a sajátját már megette, akkor kicsit megcibáltuk a fülét, hogy tudja, azt nem szabad. Amikor ezt már megtanulta, akkor kezdtük egyre közelebb tenni a tálkáját a nagyobbikhoz. Most már egymás mellett esznek és még csak bele sem szagolnak a másik kajájába.

2011. júl. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az a baj h a kicsi pofátlan a nagy meg málé. Akárhova teszem a kicsit, odamegy és a nagy kajáját eszi..., a nagy meg fúj, és elmegy, volt már h görbítgette a mancsát h akkor ő most leüti, de sajnos nem ütötte, pedig akkor megtanulná a kicsi.

Nem tudom őket elzárni egymástól, mert nincsenek ajtók a lakásban- kétszobás, és boltívek vannak csak ajtók helyett.

2011. júl. 28. 22:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is szó szerint ez volt amikor a nagy mellé befogadtunk egy kicsit. A kicsinek nem volt elég a saját kajája mindenáron belefalt a nagy kajájába. Nem tudok olyan helyre tenni ahol nem fért volna hozzá. A nagy meg csak nézte hogy a kis bélpoklos hogy porszívózza be a kajáját. Végülis úgy döntöttünk hagyjuk, had egyen belőle. Kapott junior tápot is, és semmi baja nem lett egy kis felnőtt táptól.:)
2011. júl. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sem gáz, ha a másik kajából eszik. Az állatok érzik, mi a jó nekik.

Nálunk fordítva van, a nagy cica fujjogja el az új kicsit, szinte vadászik rá, nem csak etetéskor.

2011. júl. 30. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Semmi probléma nem lesz, ha a pici macska felnőtt macska ételt eszik. És fordítva sincs baj! Elmondom a saját példámat: Egy időben etettem a két macskát, és körülbelül 40-45 cm-re volt a két tál egymástól. A kisebb macskának junior volt a tálban, a nagynak meg Adult(felnőtt). Egy pár perc után érdeklődtek, hogy a másik mit eszik. Kölcsönösen megkóstolták egymás ételét. Szóval semmi teendő, egy idő után akár 1 tálból is fognak enni:)
2011. júl. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor kiteszem a kaját, és eldöntik, ki mit szeretne!
2011. júl. 31. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!