Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a baj a lábával? (Rövid...

Mi a baj a lábával? (Rövid kérdés. )

Figyelt kérdés
Másfél éves cicánk sántít, nem tudd rálépni a bal mellső lábára. Nem tört el neki, de fel van dagadva.
2011. júl. 29. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:
lehet kificamította egy ugrásnál, vagy eltört. Miért nem viszed állatorvoshoz?
2011. júl. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vagy valamibe belelépett, megbökte, és teli van gennyel. Nem kell egyből állatorvoshoz rohanni. Nem is értem miért mondja mindenki ezt, akárki feltesz egy ehhez hasonló kérdést. Természetesen, ha nagyobb baj van, minél előbb állatorvos. De ez nem tűnik súlyosnak.


Kérdező, nézd meg, hogy nincs-e valamilyen sérülés a talpán. Az én macskámmal is volt ilyen a nyár elején, ő is egy éves még csak. Nálunk az okozta a problémát. Ki kellett tisztítanom neki, jól kinyomkodni belőle a gennyet. Pár nap alatt rendbe jött. Fertőtleníteni és én akkor fél algopirynt adtam neki. Ha nincs semmi sérülés, akkor lehet megütötte, esetleg borogasd neki. Ha nem javul, ráérsz egy hét múlva is dokihoz vinni. A macskák eléggé szívósak.

2011. júl. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
szerintem az utóbbi, mert nem látunk sérülést a talpán, a mancsa is tökéletes.
2011. júl. 29. 11:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tűnik komolynak hogy a macska nem tud rálépni a lábára? Honnan tudod hogy mi okozza a problémát, a törés sem kizárt, nem tudom honnan tudod kérdező, hogy tuti nincs eltörve? Ezt pedig csak állatorvos tudja megmondani. Ráadásul ha ne adj isten mégis törés és rosszul forr össze akkor a cica örökre sánta maradhat. Ja a másik pedig hogy soha, semmilyen körülmények között nem szabad embereknek szánt gyógyszert adni a macskának mert halálos gyógyszermérgezést okozhat. Kivétel ez alól csak a széntabletta hasmenés esetén, de azt is inkább csak orvos javaslatára.
2011. júl. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja és azt kifelejtetten, kedves második, hogy ha te nem tudnál lábra állni a fájdalomtól akkor ráérne egy hét múlva is kezelni? Nem zavarna a dolog? Attól hogy a macska "szívós" állat és nem mutatja ki a fájdalmát, attól még fáj neki és szenved!!! A gazdi kötelessége hogy minél hamarabb segítséget nyújtson neki.
2011. júl. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
jövőhéten kihívjuk a kiscicához az állatorvost, mert bolhás, akkor majd megkérjük, hogy nézze meg a nagyot is, ha még mindig olyan lesz a lába.
2011. júl. 29. 14:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyot változott a világ az biztos. Akkor is azt mondom, hogy nem kell egyből dokihoz rohangálni. Van amit a gazdi is megtud oldani.

Ja azt elfelejtettem írni, hogy igenis algopirynt lehet adni kutyának és macskának is. Állatorvos javasolta, mikor babéziás volt a kutyám, és akkor mondta, hogy macskának is lehet adni. És még annyit szeretnék hozzátenni, hogy akkor a kutyám emberi antibiotikumot is kapott, amit szintén az állatorvos írt fel. is Minden jót!

2011. júl. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol vette az állatorvosod a diplomáját de én nem bíznám rá az állatomat az tuti. Az algopyrinnek nem a hatóanyagával van a gond, hanem azzal hogy egy tabletta algopyrin kb a 10-szeresét tartalmazza annak amit egy macska egy nap kaphat. Ha adsz neki egyszer attól még nem lesz baja de ha mondjuk egy hétig minden nap kap abba bele is halhat. Csak állatoknak készült gyógyszert szabad adni állatoknak, ezt az állatorvosnak legalább tudni kéne...
2011. júl. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!