Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy csomó kérdésben/válaszban...

Egy csomó kérdésben/válaszban olvasom, hogy a macska egyesek szerint "nyérvog". Ez milyen szó már? Szerintem tök undorítóan hangzik.

Figyelt kérdés

Eddig úgy tudtam, hogy a macska nyávogni szokott :D

Még a helyesírás értelmező is pirossal húzza alá.


2011. júl. 30. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Hát, ez csak ilyen parasztbeszéd. :) :P
2011. júl. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Ezt a szót a paraszt emberek találták ki (mármint jó értelembe paraszt) és ezt a szokást átvették az emberek, ezért már könyvekben is van ilyen. Egyébként a nyérvog azt is jelenti, hogy hangosan nyávog. A helyesírás értelmező azért húzza alá, mert nem ismeri a parasztosabb szavakat.
2011. júl. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem az írja, hogy "nyérvog" a macska, aki nem szereti vagy a macskákat, vagy a nyávogás idegesíti. A szó kakofón hangzása általában már azt is mutatja, hogy a beszélő hogyan érez a "macskanyervogással" kapcsolatban. (Egyébként most nézem, a "kakofón" szót is pirossal húzza alá a helyesírás ellenőrző, pedig ilyen szó van.)
2011. júl. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Olyan nincs, hogy parasztos szó! Még jó értelemben sem,hanem tájjelegű kifejezések vannak a külömböző állathangokra is.

A macska is nyávog, nyervog, nyirvog, nyivákol, miauzik,

ahogy a kutya is, ugat, csahol, vonyít, szűköl, tutul...stb.

És az állatokat hívó szavak is teljesen eltérőek lehetnek

akár egy megyén belül is, mégsem nevezzük parasztosnak.

semmi undorító nincs abban, ha valaki azt a kifejezést használja, amit a környezetétől hallott, tanult.

Mint tudjuk, a magyar nyelv nagyon gazdag és érzékletesen fejezi ki pl a hangulatváltásokat is,amit az állatok hangadással fejeznek ki.

2011. júl. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, gazdag a nyelvünk, de ettől függetlenül szerintem eléggé diszharmonikus egy szó, kellemetlen a fülnek. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2011. júl. 30. 11:43
 6/8 Platypus ***** válasza:
100%
Szerintem tökéletesen leírja azt a hangot, amit a macskák tavasszal, párzási időben egymással verekedve szoktak kiadni éppen az ablakom alatt. Az is egy igen kellemetlen hang, kellemetlen szó illik rá. Egy macska ezerféleképpen tud nyávogni, néha jól jön, ha vannak kifejezések, amik különbséget tesznek a hangok között. Más kérdés, hogy minden macskahangra ezt használni tényleg nem egy pozitív hozzáállásról tanúskodik.
2011. júl. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tökéletesen egyetértek, utolsó :)
2011. júl. 30. 12:20
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Abban igazad van, aki igazán szereti a cicáját, annak nem nyervog, hanem "szól","beszél" a cicája.

nekem jelen pillanatban 5 felnőtt és két kiscicám van, de a nagyoknak külön kölön is ismerem a hangrepertoárjukat

így mindig tudom melyik szólalt meg:)))

2011. júl. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!