Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szelidíthetném meg? Kb...

Hogyan szelidíthetném meg? Kb mennyi időbe telik?

Figyelt kérdés

Egy kiscica (kb 3 hónap körüli) itt kószál az udvarunkon, de nagyon félős, nem engedi magát megfogni. Az én cicáimat folyton követi, és nyávog, nagyon éhes volt szegény, most mi etetjük. Szeretném megszelidíteni, mert ha szelídebb lenne akor keresnék neki gazdit :)

Közel mer jönni hozzám, (kb fél méterre) de lehet, hogy csak a kaja miatt, ha nyúlok feléje arrébrohan. Hogyan tudnám megszelidíteni? Kb mennyi időbe telik? Nálunk nem maradhat sokáig...


2011. júl. 30. 18:09
 1/3 x) ***** válasza:
Nem lehet megmondani mennyi időbe telik a macskától függ.. ha eléred az első nagy áttörést (ami kb az hogy meg tudod érinteni vagy csak majdnem) akkor onnan már sima ügy lesz. De legyél a közelében, beszélj hozzá (hogy megszokja az emberi hangot) vagy csak ülj le vele szemben vagy feküdj le és ha szerencséd van megszokja a jelenléted és elfogad. De az nem azt jelenti hogy a többi embert is megszokja úgyhogy jobb ha az egyik barátoddal próbáljátok meg hogy minél több embert megismerjen. :)
2011. júl. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sok türelem kell hozzá. Például a mi cicánkat menhelyről hoztuk, egy héten keresztül csak vele foglalkoztam, mire eljutottunk odáig, hogy megérinthettem. De több hónap kellett, hogy teljesen megbízzon bennünk.
2011. júl. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már meg tudtam fogni, finom kajával magamhoz csalogattam, ölben már elvan, úgy dorombol mint egy motor :) de ha letesszük elmenekül. Remélem most már hamar megszelidül, mert nem maradhat sokáig, holnap meg is hirdetem :)
2011. aug. 1. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!