Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyit költötök egy hónapban...

Mennyit költötök egy hónapban alomra (kb. ), és milyen fajtát használtok?

Figyelt kérdés
2011. aug. 1. 00:12
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

És mennyit költötök egy hónapban a macskátokra összesen(kajával, játékkal!), v több macskára? Vhogy így válaszoljatok légyszíves: alom: xft

összesen: xft xdb macskára.


Előre is köszönöm a válaszokat, nagyon kíváncsi vok!

2011. aug. 1. 00:18
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Almot a lidl-ben szoktam venni 699-ért, 10 kg-os és majd' egy hónapig elég.

Kajában elég nagy a változatosság. Szinte mindegyik márka szerepel az étlapján. Tasakos ételeket eszik általában, de ha kijutok a piacra veszek neki vesét is, mert imádja. Napi 3 tasakot simán elpusztít, plusz a száraztápot is tolja lelkesen. 11 kg-os böszme nagy kandúr, akkora feje van, mint egy zsömle.

Összesen kb. 15000 forintba kerül havonta, de megéri. Nagyon jó társaság...

2011. aug. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Két macsekom van. Az egyik érzékeny gyomrú.

Almot a Fressnapf-os premium blue controll-t használunk 12kg-3600Ft Kicsivel több mint egy hónapra elég a két macskának. Tápot szárazat esznek. Cat chow és Hill's Ez 6000Ft egy hónapra a két macskának. Konzervet nagyon ritkán kapnak mert az egyik gyakran hány és a konzervet szinte mindig igy nem fájdítom a szívét A másik pedig nem problémázik ha nincs :)

Szóval a két macsek 10000Ft havonta.

2011. aug. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok javítok az alom kicsivel több mint 2 hónapra elég a két macskának.
2011. aug. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Húúú, az az az az alom olyan jó? Én is nézegettem, de nem tudtam, h mennyire marketing, v nem az. Én szilikátosat használok, de két macskának kicsit húzós egy hónapra. Ez amit írtál, az, amelyik a pisitől változtatja a színét, ugye? Tudnál még róla írni? pl. h mennyire szagtalan, porol-e?


Első: a zsömle fejű cicád nagyon édes lehet :D


Köszönöm a válaszokat! Várok még!

2011. aug. 1. 14:47
 6/11 anonim ***** válasza:

Kis lakásban lakunk két macskával így a jó minőségű alom az nálunk az elsődleges. :)


Ráadásul az egyik macska rettentő kényes, ha picit is büdös van az alomban, mellé kakil.


Úgyhogy nem épp a legolcsóbbat vesszük.

Eddig multifit jól csomósodót használtunk közel egy évig, nagyon jó, soha nem volt büdös, de aztán elkezdték széthordani a cicák, mert az ujjaik közé tapadtak a kis szemcsék... úgyhogy váltottunk pár hete: "Premier Excellent"-re.


A legnehezebb próbatételnek épp most felelt meg. 3 napra itt kellett hagynunk a ciccmiriceket és 3 nap után se volt büdös egyáltalán... és meglepetéscsomag (értsd: kaki a padlón) se volt, ami hatalmas meglepetés :D


Ja a lényeg: 3500Ft és úgy 1,5-2 hónapig szerintem elég lesz 2 macskára.


A szilikátos nekünk nagyon-nagyon nem jött be. A cicák se szerették és akármennyit raktunk belőle nagyon hamar pisis lett az alom alja és büdösödött... de mások szeretni szoktáák, úgyhogy bennünk lehet a hiba. :)

2011. aug. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm kipróbálom a prem. exc.-t. Nekünk nem büdös a szilika géles, csak széthordják, és nagyon szúr ha belelépünk, kb mint a legó :)
2011. aug. 1. 17:51
 8/11 anonim válasza:

Szia!

én vettem egy 10kg-s almot 500-800 ft között,sajna nem emlékszem pontosan mennyi volt,Biolux,szerintem jó ,más gazdi is szereti,meg az én macskámnak sincs vele semmi gondja,

itt egy link róla:

[link]

Amúgy ezt az almot vettem neki egy hónapja,s még mindig tart

2011. aug. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ismerem, köszi, nekünk ezek nem jók, párom allergiás, ezek meg porosak, 2000Ft alatti almok szóba sem jöhetnek nálunk, azok már általában pormentesek!
2011. aug. 1. 22:18
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia! Én írtam a Premier Excellentet.


Az biztos, hogy a "hagyományos" almokhoz képest sokkal kevésbé porolódik, de azért öntéskor ez is porolódik nagyon, úgyhogy, ha párod allergiás, akkor azért fressnapfban nézzétek meg előtte (szokott kint lenni minta).

Ráadásul nagyon-nagyon enyhén púderillatú, ami nekem kifejezetten tetszik (a többi illatos almot nagyon-nagyon utáltam), mert csak akkor érezni ha rápisilnek és nedves lesz, de pisiszag nincsen... viszont az allergiára lehet, hogy nem túl jó az ilyen illatos.


Belelépés ellen viszont jó - mint írtam nekünk is kihordják -, mert nagyon picike ilyen gömbölyded szemcsékből áll, így egyrészt nehezebb is kihordaniuk, másrészt ha rálépsz, nem fogsz sikítozva féllábon ugrándozva átkozódni, mint én szoktam a többi fajta alomnál. :)

2011. aug. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!