Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik cica eledel besorolás?

Létezik cica eledel besorolás?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretném tudni, hogy melyik kategóriába milyen cica eledelek tartoznak?

A Rolyal Canin és a Hill's-ről hallottam, hogy felső kategóriás, de kb. itt meg is áll a tudományom. A többi boltokban kapható cica eledel mint a Friskies, Whiskas, Kitekat, stb..., milyen kategóriások?


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


2011. aug. 1. 02:05
1 2
 1/11 anonim válasza:
vaúúú
2011. aug. 1. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az általad felsorolt utolsó 3 a kommersz kategóriába tartozik, de még ott is az alsó kategóriába.

Orijen, Acana, Eukanuba, Iams, RC, Hill's, prémium kategória, az első kettő és a Hill's kifejezetten magasabb tápértékű.

2011. aug. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Minden amit reklámoznak rossz, alsó alatti kategória- friskies, whiskas, kitekat

Aztán jön a cat chow, és a purina one, illetve minden olyan táp, aminek 15-20% a hústartalma, ezek már nagyon jók.

Acana, orijen, Hills, Josera, Royal C. Ezek a legjobbak, prémium kategóriásak. AMiben 50% körüli hús van, v több!

2011. aug. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Egy 4 hónapos Maine Coon-om és egy Fél Perzsa 4 éves cicusunk van! :)

Eddig Whiskas-t, Kitekat-ot, és Friskies-t kaptak szárazban és tasakosban is, abban a hitben, hogy ezek mind jó kaják.

Viszont most már szeretnék számukra jobb száraz eledeleket venni, mióta olvasgatom a fórumokon mi is a legjobb nekik! Sok pénzem nincs, de amint olvastam sokáig kitartanak a nagyobb kiszerelések (10kg?)! Bár, hogy két cicára meddig tartanak azt nem is sejtem. ^^"


Tudnátok nekem abban segíteni, hogy hol tudnám beszerezni a legolcsóbban a legjobbat? Van olyan táp ami jó mind a két cicának egyben?


Elnézést, hogy ennyire rátok támaszkodom, de bennetek jobban bízom, mint az itteni boltosokban. ^^"

Van nálunk 2 erre szakosodott bolt is. Mind a kettőben vannak felső kategóriások pl.: Royal C., és mind a kettőben lebeszéltek róla, hogy drága és a cicáknak bőven jó a Whiskas is. Szóval itt nagyon értenek hozzá...!

2011. aug. 1. 20:30
 5/11 anonim ***** válasza:

A main coonnak mindenképp vedd meg a legjobbat, pl ACANA, nálunk 1550/kg kimérve, de olyan 10 ezer 7kilós. Neki mindenképp kell, v nem lesz egészséges (nagy termet miatt)


Perzsának vehetsz olcsóbbat is, ő nem nő olyan nagyra: pl dm-es dein bestes, cat chow, purina one.


De: mindenképp prémium kell a main coonnak!!

2011. aug. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
JA! egy 7 kilós acana elvileg 3 hónapig jó egy cicának.
2011. aug. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A kimért kajától kicsit félek! Főleg azért, mert honnan tudom, hogy tényleg azt adnak amit kérek? Mert ő azt mondja? :)

Ezekben a boltokban nálunk vödrökben vannak. Az hogy ők raknak rá egy matricát és ráírják mi van benne, attól én még nem bízom bennük.

Webkutya.hu-n nézelődöm, az jó hely ilyen szempontból? Mármint mennyire jók az áraik?

2011. aug. 1. 21:21
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom konkrétan írd be h acana eladó, v ilyesmit, és kiad pár webáruházat, hasonlítgasd össze!
2011. aug. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Találtam jó áron Acana tápot! A javasolt életkor pedig: Minden életkor!

Az is megfelelő az én Lokimnak?

2011. aug. 1. 22:26
 10/11 anonim ***** válasza:

A Maine Coonod bírta a whiskast? Hihetetlen, hogy semmi baja nem lett. EZ egy nagyon érzékeny emésztésű macska, hogy adhattál neki ilyen szemetet? Gondolom nem tenyésztőtől van, mert egy tenyésztő felvilágosít rendesen a normális macskakajákról. Mindenesetre nagyon pozitív, hogy keresgéled a jó eledelt a cicónak. Nagyon-nagyon fontos ilyen fiatalon, hogy prémium kaját kapjon. Rengeteget eszik és kétszer akkora lesz mint a perzsád.

2. voltam.

2011. aug. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!