Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicatartók! Mit szóltok...

Cicatartók! Mit szóltok ahhoz, hogy egyre több városban "szabályozzák" a macskatartást?

Figyelt kérdés

Titeket nem háborít fel, hogy megszabják, hány macskát tarthat valaki pl. családi házban? Kinek mi köze hozzá?

Az nem lehet kifogás, hogy átmegy a szomszédba, mert minden macska keresztbe-kasul közlekedik.

Sőt, tovább megyek. Nálunk még birtokháborítási rendeletet is hoztak! Ha valakinek bemegy az udvarába a macska és ez zavarja, feljelentheti a szomszédot, hogy biztos az ő macskája volt. Komolyan mondom, nevetségesek az emberek. Ilyenekkel foglalkoznak...

Ahelyett, hogy örülnének, hogy van aki foglalkozik a kóbor állatokkal (ami mellesleg az önkormányzat dolga lenne), még pénzbüntetéssel fenyegetik őket.

Ja! És ősszel közzé tették nálunk a helyi újságban, hogy senki ne etesse a kóbor állatokat télen!

Most őszintén: hová süllyedhet még ez az ország? Én komolyan szégyellem, hogy magyar vagyok (és továbbra is annyi macskát tartok, amennyi nekem tetszik, nem amennyi a kedves képviselő-testületnek).


2009. ápr. 8. 10:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
55%

Sajnálom, de nem értek veled egyet. Nagyon szeretem az állatokat, van 3 kutyám és 2 macskám.

De teljesen jogosnak tartom az állattartás szabályozását. Csak így lehet megszüntetni, hogy annyi állatot tartsanak, ahányat már nem tudnak ellátni. Nem az etetésről beszélek, hanem az orvosi ellátásról, a rendszeres oltásról, ivartalanításról. Nekem az 5 állatra is 50-60 eFt csak az oltási költségem.

És fel vagyok rá készülve, hogyha bármelyik állatommal történik valami és százezres nagyságrendű lesz az orvosi számla akkor gond nélkül ki tudom fizetni.

Ha nem így lenne, akkor nem tartanám magam felelős állattartónak.

2009. ápr. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%

En kimondottan imadok cicak koztt lenni ,a fejemtol osszeszednem az osszes gazdatlan cicat magamnak.IMadom oket,ugyhogy nekem senki ne szabja meg,hogy hanyat tarthatok,amig el tudom okettartani.A tyukokra miert nem ervenyes?

Hat az a szomszed,akinek bemegy az udvaraba egy macska,jelentse fel a macskat,max.beszeljen vele.

2009. ápr. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%

Én még nem hallottam ilyen rendeletről, de az tényleg durva, ha azt akarják megszabályozni, hogy ne menjen át a szomszédhoz a macskád. Márpedig ezt nem tudod neki megtiltani... Nem kutya ugyanis.


Imádom a macskákat, de tavaly ősszel sajnos elpusztult az enyém, mert valószínűleg a szomszéd kedves kutyája halálos sebet mart a hasára. 6 éves volt a cicám. Nem egy fajtiszta, de imádta az egész család. :(


Azóta a barátommal lakom, nincs cicánk még sajnos, de imádom etteni a szomszéd cicáit. Szívesen látom mindent, mert amúgy sem lenne kinek adnom a konyhai maradékot!

2009. ápr. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Bocsi, én sem úgy gondoltam, hogy határtalanul gyűjtse mindenki a macskákat. CSAK annyit tartson, ahányat képes felelősen ellátni, gyógyítani, stb. És, akinél ez a keret nem merül ki két-három macskában, annak ne akarják megszabni, hogy csak ennyit tarthat. Nekünk jóval több van és minden nap kétszer esznek, ha betegek megyünk a kórházba, megvan mindenük. Nekünk is van egy határunk, hogy mennyit tudunk eltartani és most éppen annyian vannak, de rajtuk kívül mindig van egy-két vendég is. Ha valaki szól, hogy az ismerőse macskája folyton szül, de már nem tudnak mit kezdeni velük és nincs pénzük ivartalaníttatni, akkor a mi pénzünkből megműttetjük és, ha kinti a cica (legtöbbször az), addig ápoljuk itthon, míg kicsit összeszedi magát, kinő a szőre és hazamehet.

Éppen ezért vagyok felháborodva, hogy mi megteszünk mindent, amit lehet, erre jönnek a fejesek és büntetésekkel fenyegetőznek?! Szerintük aminek négy lába van és szőrös, már nem is érdemel egy esélyt a normális életre?

Itt nálunk úgy látszik egyszerűbb kipusztítani a kóbor állat állományt, mert kell a pénz a tudjukkiknek. Menhelyre nem kell.

2009. ápr. 8. 10:40
 5/24 A kérdező kommentje:
A konyhai maradékról jut eszembe. Voltunk éttermekben, hotelekben, hogy a másik városban lévő menhelynek esetleg odaadnák-e a maradékot esténként. Persze csak a még ehető ételt, nem moslékot. Erre azt mondták, hogy ők nagyon szívesen odaadnák, de tiltja a törvény, vagy mi... Akármi, akármennyi marad meg, ki kell dobniuk. (Van, aki ezt nem tartja be szerencsére.) Ez Magyarország, gratulálok.
2009. ápr. 8. 10:43
 6/24 anonim válasza:
79%

Én egy kicsit más megközelítésből szeretnék hozzászólni: én is nagyon szeretem a cicákat, míg a szüleimmel laktam,volt 3 cicánk, amióta a férjemmel, azóta csak a vándormacskákkal vagyunk kapcsolatban, de: szerintem azt tényleg szabályozni kell, hogy emberek mérték nélkül magukhoz fogadjanak minden kóbor macskát, ha nincs hozzá kellő méretű telkük és nem tudnak gondoskodni arról, hogy tisztán is tartsák a környezetüket. Van egy ismerős család, akik ikerházban laknak és a szomszéd nő vagy 35-40 macskát tart. Már nem bírják a szagot és az átjáró macskafalkát se, próbáltak közös nevezőre jutni a szomszéd hölggyel, aki viszont többre becsüli az állatokat embertársainál, így semmilyen változtatásba nem volt hajlandó belemenni. Már évek óta próbálják eladni a lakást, hogy meneküljenek onnan, de mindenkit elriaszt a szomszéd telken található fejetlenség.

Szóval én azt mondom, hogy vannak emberek, akikkel nem lehet beszélni, így csak a szabállyal való fenyegetés hathat...

2009. ápr. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
69%
Teljes mértékben egyet értek azzal, hogy szabályozzák azt, hogy egy olyan állatból ne lehessen bármennyit tartani, amelyiket nem lehet a saját tertületen tartani! Felháborítónak tartom, hogy valaki úgy gondolja, hogy bunkó az, akit zavar az idegen állat a saját poráján! Mégis mit képzel az magáról? A másik tuajdona szent és sérthetetlen! Én is tiszteletben tartom más tulajdonát! Nálunk is egy halom macska van a szomszédban és megmondom őszintén, nagyon bosszant, hogy átjárnak hozzánk. Teleszarják az udvar, feljönnek a teraszra, csupa macskalábnyom a teraszon minden, összeugrálták a falat is, egyszer nyitva maradt a hátsó ajtó, a szobából kergettem ki egyet. Ha kisbabám lesz, hogy tegyem majd ki levegőzni a teraszra?!?! Azt mondom, hogy -tekintettel a macska "szomszédolós" természetére - két macskánál igenis ne lehessen többet tartani! Nem örülnék annak sem, ha két macska járna át, de úgy gondolom, az még jobban tolerálható, mint a jelenlegi hat... Ennyi van ugyanis a szomszédnak. Ez nem más, mint BIRTOKHÁBORÍTÁS, a másik ember tulajdonának, nyugalmának arcul köpése. Legyünk már tekintettel egy kicsit egymásra!
2009. ápr. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
A 40 macska tényleg durva, de a cicák nem tehetnek róla. Nekem is van egy pár, de én tudom őket úgy tartani, hogy a szomszédot ne zavarja. És én is arról beszélek, hogy ne azokat rémisztgessék, akik felelősen tartják a macskákat, hanem akik ész nélkül gyűjtik őket, mert az már állatkínzás. Csakhogy a mi városunkban nem erről van szó, hanem arról, hogy senki ne tartson többet az előírtnál és ne foglalkozzanak a kóbor állatokkal.
2009. ápr. 8. 11:26
 9/24 anonim válasza:
61%

Mit akarsz a szent és sérthetetlen birtokoddal, te nagyokos!? Talán a madarakat is feljelentenéd, amiért a gyönyörű teraszodra piszkítanak?

Nem az állatokkal van a baj, hanem az idióta emberekkel. Egy állat nem tehet semmiről, ő csak éli a világát és az a legnagyobb probléma, hogy ez az embereket zavarja. De hát mit akarunk, mikor mi emberek sem vagyunk képesek normálisan élni egymás mellett? A szomszéd kicsit hangosabban hallgatja a rádiót, meg már rendőrt hívunk. Röhej!

Ilyen felfogással neked vétek gyereket szülni! Vagy majd tartsd burokban! Vagy költözz a Marsra, ott semmi nem fogja zavarni a szent és sérthetetlen kis életedet.

A macskákról meg le lehet szállni. Ugyanolyan élőlények, mint mi, semmi jogunk ártani nekik, hiszen még megvédeni sem tudják magukat!

2009. ápr. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
63%
Kedves 11:33-as! Egy szóval nem mondatam, hogy a macska a hibás, kihangsúlyoztam, hogy TEKINTETTEL A MACSKA TERMÉSZETÉRE nem árt szabályozni a tartásukat. Az a hibás, aki egy rakás macskát tart és tojik rá, hogy ezzel esetleg másokat zavar, vagy kellemetlenséget (ürülék, lábnyomok) okoz. A madár már csak azért is nagyon hülye párhuzam, mert vadállat, nem pedig a szomszéd hobbija. Nyilván nem a macska a hibás, hanem azt, aki ész nélküli mennyiségben tartja őket (azt is írtam, hogy néhány macska tartása nyilván mindenkinek JOGA, ha arra vágyik). Igen, az emberekkel van baj, méghozzá azzal, aki nem gondol bele, hogy a tucatnyi macskájával mennyi bosszúságot okoz. A hangnemed, amivel hozzám fordultál pedig csak téged minősít...
2009. ápr. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!