Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül körülbelül egy...

Mennyibe kerül körülbelül egy orientális sziámi cica? És tulajdonképpen mik is a különbségek az orientális és a tradicionális (kerekfejű) sziámi között?

Figyelt kérdés
Már régóta szeretnék sziámi cicát, de a két elnevezés gyakran megkever. Viselkedésben van közöttük különbség? Mert a külsö megjelenés elég szembetűnő, de hogy viselkedésükben eltérnek-e, azt nem tudom. Egyébként nekem az orientális jobban tetszik, nyúlánkabb és kecsesebb.
2009. ápr. 8. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Nekem a tradícionális fajtából van egy ciccem, nagyon kedves tud lenni, ha akar, de néha elég akaratos és fennhordja az orrát, de nem tudom, hogy az orientális mennyire ilyen. Én csak a külső különbségekről tudok. Azt tudnod kell, hogy a legtöbb (ha nem mind) sziámi mély orrhang-szerűen nyávog - az enyém szinte kiabál - és nagyon sokat.

Mi régen nem várt alomból kaptunk törzskönyv nélkül, 2500 ft volt, ez volt 10 éve, de akkortájt jártam állatkereskedésben is, 20000 volt egy törzskönyvezett orientális. Bár ha tenyésztőnél veszed, törzskönyv nélkül, biztos sokkal olcsóbb.

2009. ápr. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jaj de örülök, végre egy válasz! :)

Igen, hallottam, hogy elég temperamentumos, nekem nem lenne a hangjával bajom, azt hiszem. Imádom a macskákat, és a sziámiról azt mondják, nagyon okos és kicsit kutya-szerűen ragaszkodó. Én olyat hallottam, hogy olyan 15 ezer körül van, de az azt hiszem a tradicionálisra vonatkozott...

Még valaki? :)

2009. ápr. 8. 12:42
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Én inkább örökbe fogadnék egyet. Bár a kérdés nem ez volt, bocsi.:)
2009. ápr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát a kutyaszerűséghez annyit, hogy az enyém ha nagyonakar valamit, de nem kapja meg, mindig valakinek a lábikrájába harap, mint egy kisebb kutya, és anyukámhoz tényleg nagyon ragaszkodik, de a másik macska, ami velem van( mert most nem otthon lakom) is rendelkezik kutyaszerű tuljadonságokkal és nagyon ragaszkodó, pedig sima fekete házimacska.

amúgy igaza van annak aki felhozta a menhelyet, lehet találni ott is sziámit, vagy keress meg esetleg fajtamentőket, ők is ingyen adják.

(Az első hozzászóló voltam)

2009. ápr. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát próbáltam már, de egy sziámi orientális macskát hamar elkapkodnak, már tapasztaltam!

Egyébként nekem eddig csak házimacskáim voltak. Cukor 6 évig volt velem és a legragaszkodóbb kisállat volt akit valaha láttam! Nagyon sokat foglalkoztam vele, és már szó szerint "félszavakból is megértettük egymást"! Sokan nem hisznek nekem, de ő rá a bizonyíték, hogy ha egy macskát eléggé szeret a családja, akkor nem a házhoz ragaszkodik! Mi költzötünk is vele, és egyszer sem próbált elszökni otthonról. Csak sajnos tavaly elpusztult, mert halálos sebet kapott valamitől...

2009. ápr. 8. 13:45
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Fajtatiszta kutyát, macskát csak tenyésztőtől vegyél törzskönyvvel. Rengeteg oka van, hogy miért, bővebben: olcsokutya.uw.hu. Én is a menhelyet preferálnám egyébként. Én annyit tudok róluk, hogy nagyon maguknak valók, nagyon távolságtartók és tartózkodók. Ha az ember napi szinten 1-2 órát minimum velük foglalkozik, akkor alakul ki a kötődés bennük és akkor viszont nagyon erősen. Okosak, de nem adják ingyen magukat, meg kell dolgozni keményen a barátságukért.
2009. ápr. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
szia, nem tudom aktuális e az érdeklődésed még, nekem van még egy eladó lila orientális kiskandurom. tenxéztők vagyunk, tk-el, oltva féregtelenitve adom a kiscicát!40E Ft, és azonnal elvihető
2009. jún. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon köszönöm a válaszod! Az a helyzet, hogy 25 napon belül külföldre költözöm, ezért valószínűleg ott fogok venni majd cicát, ha úgy alakul a helyzetem. De nagyon köszönöm hogy írtál! Ha nem mennék ki, akkor biztosan megvenném... :( Fáj a szívem érte...
2009. jún. 4. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!