Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy irtsam ki a bolhát egy...

Hogy irtsam ki a bolhát egy két hónapos kiscicából?

Figyelt kérdés

Már matador és mindenféle ampullát használtunk amit persze szabad egy ilyen picinek. Spotot nem tudom, hogy szabd-e, mert a kiskutyámnak vetünk és az hatott, de 2 kilótól lehet csak cseppenteni a nyakára és a farktövéhez!


SÜRGŐS!


2011. aug. 3. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Fürdesd meg, ma jó idő van, legalábbis nálunk.

A helyét meg kezeld le bolhairtó szerrel, állatpatikákban lehet kapni.

2011. aug. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
fürdettük a szerrel és semmi :(
2011. aug. 3. 15:04
 3/8 anonim ***** válasza:
Bolhairtó porral próbáltad már? Nekünk a Piretrin extra vált be, 2-3 szórás után szépen eltűntek a bolhák, pedig előtte hemzsegtek...2naponta beszórtam őket, és a helyüket is.
2011. aug. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2 hónapos cicával lehet azt a port? az enyémbe nagyon sok van és nagyon nem tudjuk kiirtani pedig már próbáltuk mindennel amivel lehet
2011. aug. 3. 15:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Frontline már mehet rá (8 hetesnek vagy 1 kg-osnak kell lennie). Van külön cicáknak 0,5 ml-es, de felismered, mert rá is van írva meg macska van rajta.
2011. aug. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A por mehet rá, de vigyázz vele, hogy ne nyalogassa le magát, kicsit dörgöld bele a szőrébe, és nem lesz baja tőle.
2011. aug. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
már kb. a hasán és a szeme közt vannak a bolhák. :(
2011. aug. 4. 09:12
 8/8 Lencsicica válasza:

Pont most "lett" egy ilyesmi korú kiscicánk. Elég sok bolhát és bolhaürüléket találtam benne. Felhívtam egy állatorvost, aki neostomozan-t javasolt. Az előírt hígításban egy virágspriccelőből permeteztem a cica bundájára, bele is dörzsöltem. A fejét és a füle tövét egy kis vattával kentem be. Ez fontos, mert a vérszívók a cica fejére menekülnek. A bolhák egyből rosszul lettek, néhányat még el is kaptam és szétnyomtam, mert nagyon viszketett a cicának. Egy kicsit fázott a macsek, de a napon gyorsan megszáradt. Estére szép tiszta lett a szőre.

Szerintem kinti cicáknál számítani kell arra, hogy ismételni kell a kezelést. Azt nem tudom, milyen gyakorisággal szabad anélkül, hogy ártana. De ez a szer nagyon hatásos.

2011. aug. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!