Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nyers húsból mennyi az adagja?

Nyers húsból mennyi az adagja?

Figyelt kérdés
Egy 5 hónapos és egy felnőtt benti macskának.
2011. aug. 3. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem 2 db 2 év körüli van (mentettek, csak sacc/kb a koruk). Szóval, ők reggel kapnak ketten 10 dekányi nyers pulykahúst, elfelezve, vagyis kb. 5 dkg. Ha kicsit többre sikerül, nem eszik meg mind, vagyis elég az adg. Napközben kinn van a száraz, azt ropogtatják.
2011. aug. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem kell azt mércsingélni, majd meglátod, mennyit fogyasztanak el jóízűen. Utána úgy is el kell rakni a maradékot. Legközelebbre már jobban eltalálod, majd kitapasztalod. Ha gönbölyödni kezdenének, visszaveszel.
2011. aug. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok: nem méricskélem én sem, csak egy joghurtos pohárba annyi fér, onnan tudom, és az, mint írtam, elég nekik. Veszek 2 kg-t, felaprózom, poharazom és be a mélyhűtőbe.
2011. aug. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem rosszindulatból írtam, csak hogy ne legyen macerás.

A Te ötleted nagyon jól hangzik. Egyébként hasonlóképp csinálom én is, mert én is 2 kg-san veszem, akkor a férjem bárddal szétcsapkodja nekem (mivel fagyos)és én is több adagban teszem el, kb. 3 etetésre jön ki.

Ez a poharas módszer tényleg jó útmutató:)

2011. aug. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Még mindig 1. vagyok: amit én veszek, az friss hús. A csirkésnél veszem, a pulyka feldolgozása során leeső ún. nyesedéket is árulnak. (nem messze van egy baromfitenyésztő és -feldolgozó üzem) Ez valójában színhús, alig van rajta némi kis háj. Sokszor még magunknak is rakok el belőle. Általáben tenyérnyi, vagy tojásnyi méretű darabok. Próbáltam én is csirkenyakat adni, de nem tudtak vele mit kezdeni. A konzervet pedig nem eszik meg, szinte az összeset végigpróbáltam, a gagyitól a prémiumig, ezért álltam át. Azóta sokkal kevesebb a székletük is, hiszen nem üritik a sok adalékanyagot.
2011. aug. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is nyesedékről beszélek:)

Bár előfordul a csirkenyak is, de az ritkán és az enyémek azt is szeretik. Egyébként csontos is kell nekik, akik maguk készítik a cicájuknak az eledelt, azok jól tudják. Persze ők "recept" alapján készítik, megvan miből mennyi kell (színhús, csont, belsőség, miegymás).

Nálam változó, van amikor jobban örülnek a konzervnek, rá sem néznek a húsra, máskor meg fordítva:)

2011. aug. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A csontot kérdeztem állatorvostól, azt mondta, ne adjak, mert tudják megemészteni. Megbeszéltem vele a nyershúsra való áttérést is. Jónak találta, csak mondta, hogy idősebb korukban már nehezen emésztik. Addig van jó pár év, majd ha aktuális lesz, átállítom őket.
2011. aug. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jól elbeszélgetünk:)

A kérdező meg nem reagál semmit:)

2011. aug. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!