Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tudtok mondani a szfinx...

Mit tudtok mondani a szfinx macskákról?

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 10:58
 1/5 anonim válasza:
A szfinx avagy kanadai szőrtelen macska a házimacska egyik ritka fajtája,a szfinxek társaikhoz és gazdáikhoz egyaránt nagyon ragaszkodnak, éberek, játékosak, néha tolakodók, de ugyanakkor meglehetősen intelligensek is. Szokatlan küllemük miatt időnként összetévesztik őket a csivava kutyákkal.A szfinx macskákat általában lakásban tartják, a szabadba csak felügyelettel engedik ki őket, mivel a hideg és a hosszan tartó erős napsugárzás egyaránt megárthat nekik, kíváncsi természetük miatt pedig könnyen bajba kerülhetnek.
2011. aug. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon aktívak, emiatt rengeteg figyelemre van szükségük, ÉS: több kárt tehetnek a bútorokban, mint lustább társaik! Rengeteget rosszalkodnak, de nagyon szeretik a gazdájukat.
2011. aug. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem van egy fiú szfinx cicám, imádom. Nagyon közvetlen, "beszélős", mindenhova követős... és bizony elég aktív macskák. :) De rendkívül okosak is! De azt biztos , hogy nem kanapé díszek, kell nekik a törődés.
2011. aug. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hihetetlen ragaszkodó állatok, én le sem tudom magamról vakarni az enyémet, mindig rajtam fekszik, lóg :)

Elég aktív, játékos.

2011. aug. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

-csak bent tartható

-átlagosnál többet esznek

-rendszeres fürdetés is ajánlott

-kevés, puha szőrzetük van tehát nem kopaszok! tapintások selymes

-csak felügyelet mellett szabad őket kivinni, ha erős a napsugárzás, akkor kenjük be naptejjel (nem viccelek)

Remélem tudtam segíteni :)

2011. aug. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!